Політика
Україна
Найбільші корупціонери в Україні – сільські голови та районні чиновники
Лише до 16% кримінальних справ, порушених за фактом отримання хабара, закінчуються судовими вироками.
Про це заявив керівник представництва Transparency International в Україні Олексій Хмара.
За його словами, найчастіше офіційно повідомляють про «дрібних» корупціонерів.
«Як правило, найбільшими корупціонерами є чиновники 7-12 рангів: сільські голови або чиновники районних адміністрацій, інколи обласних адміністрацій. Чому? По-перше, це – беззахисні люди, що не можуть домовитися з судами, правоохоронними органами. На них дуже легко робити статистику», – повідомив Хмара.
Другою причиною він називає те, що рішення, хто є корупціонером, приймає не прокуратура, а суд.
«Зі 100% справ, які йдуть від міліції або прокуратури до суду, тільки до 16% закінчуються судовими вироками, що дійсно людина є корупціонером. По суті кожен шостий чиновник отримує по заслузі. Решта справ – розвалюється під різними приводами: недостатньо доказів або змогли відкупитися від покарання тощо», – зауважує він.
«Зрештою виходить, що «найдрібніші риби» і формують загальний вал всієї статистики по Україні», – додав Хмара для «Тижня».
Нагадаємо, за статистикою Генпрокуратури, у 2012 році слідчими підрозділами правоохоронних органів до суду було направлено приблизно 3 тис. кримінальних справ щодо корупційних дій посадовців. При чому генпрокурор Віктор Пшонка зазначив, що найбільше порушників антикорупційного законодавства серед чиновників нижчого рангу та представників органів місцевого самоврядування.