Політика
Україна
ВР ухвалила закон про міжнародні санкції за підтримку та фінансування тероризму в Україні
Верховна Рада у четвер ухвалила ініційований урядом закон про міжнародні санкції за підтримку та фінансування тероризму в Україні. За це рішення проголосували 244 депутати.
За основу законопроект було прийнято на ранковому засіданні Верховної Ради у вівторок.
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні парламенту в четвер перед голосуванням заявив, що уряд підтримує вилучення з проекту закону низки пунктів, зокрема: обмеження та припинення надання послуг поштового зв'язку, заборона або обмеження у сфері радіотрансляції, обмеження або припинення діяльності ЗМІ, а також обмеження або заборону виробництва та розповсюдження друкованої продукції та інших інформаційних матеріалів.
Голова уряду наголосив, що такі обмеження можуть вводитися лише за рішенням суду.
За словами прем'єра, Верховна Рада України отримує повноваження на схвалення указу президента України про введення санкцій в тому випадку, коли указ про введення санкцій ухвалюється стосовно до країни або невизначеного кола суб'єктів.
«Якщо санкції застосовуються до конкретних фізичних та юридичних осіб, то такий указ підписується на підставі рішення РНБО», - зазначив Яценюк.
Прем'єр наголосив, що цей закон передбачає введення санкцій стосовно іноземних компаній та іноземних фізичних і юридичних осіб, тоді як раніше допускалося його застосування і стосовно українських фізичних та юридичних осіб.
Яценюк також уточнив, що під санкції можуть підпадати компанії, що перебувають під контролем зазначених нерезидентів, замість первісної редакції про наявність у них значної участі.
Як повідомлялося, закон передбачає можливість введення понад 25 видів санкцій до інших країн, іноземних юридичних і фізичних осіб, що фінансують тероризм і підтримують окупацію Криму.
Серед цих видів - блокування та замороження активів, заборона на діяльність на території України, участь у приватизації, користуванні ліцензіями, а також транзит через її територію. Передбачаються також спеціальні економічні заходи у вигляді ліцензування, заборона на фінансові операції, а також «звичайні санкції: заборона на в'їзд і переміщення».
Передбачається також можливість заборони діяльності партій, рухів та громадських об'єднань.
Підставою для введення санкцій вважаються «дії іноземної держави, іноземної юридичної або фізичної особи, інших суб'єктів, що створюють реальні і потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці, суверенітету і територіальної цілісності України, її економічної самостійності та/або порушують права і свободи людини та громадянина, інтереси суспільства і держави, призводять до окупації території, експропріації або обмеження права власності, заподіяння майнової шкоди, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод».
Згідно із законом, санкції будуть затверджуватися рішенням РНБО і вводитимуться указом президента, за винятком санкцій стосовно міжнародних договорів - такі рішення ухвалює Верховна Рада. Ініціаторами санкцій можуть бути Кабінет Міністрів, Верховна Рада, РНБО, президент України і Служба безпеки України.
Уряд України ініціював введення санкцій стосовно 172 фізичних осіб і 65 юридичних осіб Росії та інших країн за фінансування тероризму в Україні та підтримку окупації Криму.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Оценка материала:
ВР ухвалила закон про міжнародні санкції за підтримку та фінансування тероризму в Україні14.08.2014