НОВИНИ ДНЯ: Снайпери та розвідники: ким хоче бути більшість рекрутів "Азова"  Як уряд Шольца програв свою "війну": чому підтримка України з боку Німеччини може зменшитися й до чого тут ракети TAURUS  "Запитати зможе навіть Зеленський": Путін таки проведе "пряму лінію з народом"  67% українців живуть за межею бідності: економісти розповіли, що буде без західної допомоги  Вже 1 грудня новий циклон зіпсує погоду в Україні, - синоптик Діденко  Економити чи друкувати гроші? Чому Захід зволікає з допомогою Україні та який у влади план "Б"  Макаронний салат: класичний рецептвсі новини дня
Політика
Росія
26.01.2015 6186

Москва зацікавлена паралізувати європейський газовий ринок заради зростання цін - експерт

Заявивши про створення так званою ЛНР власної авіації, терористи можуть уразити газопровід «Уренгой-Помари-Ужгород», зупинивши цим подачу газу в Європу.

«Не варто виключати сценарій, коли ватажки терористів в угоду кремлівського керівництва, нанесуть авіа удари по інфраструктурі газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород», що зупинить подачу газу до Європи», - вважає Наталія Слободян, директор Департаменту енергетики Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД)».

Так експерт оцінила наслідки створення ЛНР власної авіації, про що терористи заявили сьогодні.  Н.Слободян називає таку заяву надзвичайно тривожним сигналом для керівництва нашої країни та світової спільноти. «Війна переходить в іншу стадію протистояння та вимагає не політико-економічних, а військово-безпекових інструментів протидії», - говорить вона.
Бойова авіація в руках терористів, коли Росія формально ними не керує, але, водночас, всі дії терористичних лідерів сфокусовані на геополітичних інтересах Білокам’яної,  несе високий рівень небезпеки для Європи та України. Посилаючись на військові дії  на українській території, Москва може відмовитись постачати газ іншими національними  газопроводами «Союз» та «Прогрес», що паралізує європейський газовий ринок, а утворений дефіцит вуглеводню спровокує ріст цін.
«Північний потік» залишиться єдиним надійним шляхом постачання енергоресурсу до Європи», - додає експерт. - Не виключено, що питання «Південного» або «Турецького потоку» набуде нового звучання та актуальності». Тому, на її думку, сьогодні український уряд повинен привести у повну боєготовність сили протиповітряної оборони, звернутись до держав НАТО з проханням про підтримку тощо.
Загалом, Н.Слободян вважає, що, посилаючись на військові дії  на українській території, Москва може відмовитись постачати газ іншими національними  газопроводами «Союз» та «Прогрес», що паралізує європейський газовий ринок, а утворений дефіцит вуглеводню спровокує ріст цін.
Оцінюючи ж обстріли та виведення із ладу енергетичної інфраструктури міста Щастя, експерт зазначає, що бойовики прагнуть паралізувати функціонування міста, спровокувати руйнування енергетичної інфраструктури та унеможливлення відновлення останньої.  Такі дії змусять мирних мешканців покидати місто, що розширить як площу, так і можливості атак з боку терористів. Не виключеним також є сценарій перенесення активності бойових дій в район міста Щастя.
Н.Слободян не виключає також небезпеку диверсійних  ударів бойовиків по енергетичній інфраструктурі Маріуполя з метою знеструмити місто, зупинити роботу промислових підприємств, вивести із ладу теплогенерацію та перетворити Маріуполь «на другий Алчевськ» у традиційно холодному для України лютому місяці. Таким чином, в створюється ситуація хаосу, якою керує Росія. Енергетичний параліч зупиняє роботу підприємств Металургійний комбінат ім.Ілліча, Азовсталь, Азовмаш та змушує населення покидати місто, що сприяє просуванню бойовиків уздовж азовського узбережжя. «До кордону з Кримом лишається 280 км, - констатує експерт, - Держава зобов’язана посилити контроль за стратегічними об’єктами енергетичного комплексу, особливо в частині протиповітряної оборони».

 

Оценка материала:

3.00 / 3
Москва зацікавлена паралізувати європейський газовий ринок заради зростання цін - експерт 3.00 5 3
Політика / Росія
26.01.2015 6186
Еще материалы раздела «Росія»