НОВИНИ ДНЯ: Бойові дії в Україні можуть припинитися 2025-го: деталі від The Economist  Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнт  Коли Андрія Первозванного 2024 року: святкуємо за новим календарем, історія, традиції  Буде "особливість": синоптикиня розповіла, на яку погоду чекати в п'ятницю в Україні  Британська розвідка оцінила "могутність" Чорноморського флоту РФ після 1000 днів війни  Сало по-гуцульськи: стародавній рецепт ароматної закуски на зиму  Україну замете не на жарт. Які області засипле снігом найближчим часомвсі новини дня
Життя та Стиль
Особисті фінанси
23.07.2015 3710

Верховний суд України прирівняв пенсію до банківського вкладу

Пенсії українців, які зараховуються на банківську картку, автоматично стають банківським вкладом.

Про це Контрактам повідомили в прес-службі Партії пенсіонерів України.

У правовій позиції, яка висловлена Верховним Судом України в постанові від 24 червня 2015 року у справі № 6-535цс15 йдеться про те, що кошти після зарахування на рахунок отримувача пенсії (пенсіонера) втрачають свій цільовий статус (пенсії, соціальні виплати), та набувають статусу банківського вкладу. При цьому перерахування (видача) вкладу можливе лише в порядок та спосіб, визначений законодавством, шляхом отримання спадщини спадкоємцями померлого вкладника.

Таким чином пенсії, які пенсіонери отримують на банківську карту, автоматично стають банківським вкладом. На практиці це означає, що, якщо, приміром, банк стає проблемним, то Фонд гарантування вкладів зобов’язаний буде виплатити пенсіонерові розмір компенсації, оскільки пенсія в такому випадку набуває статусу вкладу, і втрачає статус соціальної допомоги.

Однак, у випадку смерті пенсіонера його родичі зможуть отримати кошти лише після вступу в права спадщини. Відповідно до норм пенсійного законодавства, що діє на даний час, сума пенсії, яка нараховувалась пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку із його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім’ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті. Непрацездатним членам сім'ї зазначені суми виплачуються незалежно від спільного проживання з померлим пенсіонером. За виплатою недоотримано суми пенсії померлого члени сім'ї повинні звернутися протягом шести місяців з дня смерті. У разі відсутності членів сім'ї, які проживали разом з пенсіонером, або якщо вони в шестимісячний термін не звернуться за виплатою вказаної суми – то недоотримана сума пенсії, що нараховувалася і перебувала на відповідному банківському рахунку померлого пенсіонера, має входити до складу спадщини. За виплатою недоотриманої пенсії родичам померлого пенсіонера необхідно звертатися в управління Пенсійного Фонду за місцем знаходження пенсійної спра ви. Оформлення її виплати проводиться після отримання відомостей з відділення поштового зв'язку про факт неотримання пенсії у місяці смерті пенсіонера.

Оценка материала:

5.00 / 1
Верховний суд України прирівняв пенсію до банківського вкладу 5.00 5 1
Життя та Стиль / Особисті фінанси
23.07.2015 3710
Еще материалы раздела «Особисті фінанси»