Прес-релізи
Спорт
Ігор Ігорович Черненко: Підвищення вартості компослуг збільшить обсяги будівництва енергозберігаючих будинків
Зростання тарифів на комунальні послуги ведуть до диверсифікації будівельного ринку і переключення його на енергозберігаючі технології, вважає експерт ринку нерухомості Ігор Черненко.
ЦИТАТА
Ігор Черненко: «Питання економії енергоносіїв, витрати на які продовжують рости і виливатися чотиризначні цифри у квитанціях з оплати за комунальні послуги, як ніколи потребує вирішення. Всі вже розуміють, що наше майбутнє однозначно за будинками з енергозберігаючими технологіями, застосування яких дозволить нам істотно знизити рахунки за електрику і газ».
ДУМКА
На думку експерта, державі, в сформованих економічних умовах, варто запропонувати забудовникам програми по впровадженню енергозберігаючих технологій в будівництві на адекватних ринкових умовах.
«Не секрет, що застосування прогресивних технологій, влетить в додаткову «копійку» як забудовникам, так і покупцям такого житла, а також орендарям торгової та офісної нерухомості. Ні та, ні інша сторона в сьогоднішніх умовах ринку не потягне додаткового навантаження. Перш за все, держава повинна сама визначити такий вектор розвитку будівництва, шляхом пропозиції забудовникам знижок на енергозберігаюче обладнання, яке часто ще й іноземного виробництва, або ж спеціальних цільових кредитів на адекватних умовах », - сказав Черненко.
Приклади
Як приклад, експерт ринку нерухомості, привів вже напрацьований досвід європейських країн, де будівництво так званих «пасивних» будинків (з низьким споживанням енергії) вже ні для кого не новинка.
«Європа вже давно пішла по шляху максимального енергозбереження. Дійсно, на практиці витрати на будівництво таких будинків десь на третину більше, ніж на будівництво звичайного будинку. Однак, тут варто враховувати отриманий в результаті ефект: експлуатація енергозберігаючого будинку на практиці набагато дешевше », - додав Черненко.
При цьому експерт звернув увагу, що будинки, спочатку спроектовані і побудовані із застосуванням енергозберігаючих технологій абсолютно не поступаються в якості, комфорті та надійності звичайних.
“На мій погляд, державі, безумовно, варто вживати заходів по підтримці будкомплексу. І тут забудовники зовсім не просять їм допомагати будувати. Що потрібно будівельникам? Перш за все - це “дешеві” гроші. Подивіться, у всьому світі знижуються ставки по кредитах, а у нас все навпаки, вони лише зростають, причому навіть перекриваючи зростання інфляції. Крім того, нехай держава розкриє можливості для кредитування купівлі житла населенням під адекватні відсотки. Ці заходи самі по собі покажуть негайний позитивний ефект”, - вважає девелопер.
Оценка материала:
Ігор Ігорович Черненко: Підвищення вартості компослуг збільшить обсяги будівництва енергозберігаючих будинків13.07.2016