НОВИНИ ДНЯ: Україна ініціює екстрене засідання ОБСЄ через удари Росії  Спецпосланець Трампа таємно зустрівся з принцом Ірану у вигнанні — ЗМІ  Зеленський після доповіді Сирського: втрати РФ не повинні зменшуватися  Ціни на гречку в Україні можуть зрости: скільки коштуватиме кілограм  В Гренландії відкинули варіант приєднання до США  Морги переповнені: в Ірані вбито щонайменше 12 000 протестувальників  Пентагон розкрив таємницю "Гаванського синдрому", є зв'язок з РФ, - CNNвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
01.02.2021   РФ   AP , Reuters, EPA, BBC, Getty Images

Як росіяни протестували на підтримку Навального: тисячі затриманих і жорсткість поліції

На несанкціоновані акції протесту з вимогою звільнити ув'язненого опозиційного лідера Олексія Навального у Росії вийшли тисячі людей. Затримання почалися ще до старту акцій, силовики діяли досить жорстко. За інформацією правозахисного проєкту "ОВС-Інфо", кількість затриманих перевищила чотири тисячі. Це рекорд для Росії. Найбільше затриманих у Москві. У МЗС Росії, тим часом, заявили про "закулісну роль Вашингтона" в протестах.
Ближче до вечора штаб Навального оголосив про завершення протестної акції в Москві, але затримання ще тривали. Згодом московське метро повідомило, що усі станції, закриті на час акції, запрацювали у штатному режимі.
За словами кореспондента ВВС Сергія Горяшка, поліція діяла ще жорсткіше, ніж минулими вихідними: з різних регіонів надходили повідомлення про побиття затриманих кийками, в Петербурзі поліцейський направив на протестувальників табельний пістолет, з Владивостока повідомляли про застосування травматичної зброї проти одного із затриманих. Крім того, московські і петербурзькі поліцейські били затриманих електрошокерами - таке на протестних акціях сталося вперше, зауважує він.
В ході протестів затримали зокрема і дружину Олексія Навального Юлію, яка приєдналася до ходи. Її посадили в синій мікроавтобус без розпізнавальних знаків.
"Її доставили у відділ поліції, але зв'язку з нею у мене поки що немає", - розповіла "РИА Новости" адвокат Навальної Світлана Давидова. Вона зазначила, що її не допускають до підзахисної і пояснюють це антіковідними заходами.
Російські ЗМІ також повідомили про акт самоспалення в центрі Москви. Чоловік облив себе горючою рідиною, після чого загорівся. На допомогу чоловікові прийшли перехожі, він залишився живий і був госпіталізований. Інформацію підтвердили в ГУ МВС по Москві. Поки що незрозуміло, чи пов'язаний цей інцидент із протестними акціями. У поліції кажуть, що попередньою причиною вчинку чоловіка стали "особисті майнові відносини".
У Москві колона протестувальників змогла прийти в район, де розташований слідчий ізолятор "Матроська тиша". Саме там перебуває Навальний. Як і центр міста вранці, всі підходи до СІЗО були заблоковані поліцією. Спочатку поліцейські просто не пропускали людей в напрямку ізолятора, але незабаром під'їхали автобуси і автозаки, і людей почали затримувати.
У Петербурзі протестувальники вишикувалися перед Маріїнським палацом, перед ними проїхав автомобіль з написом "Відділ із боротьби з палацами". Натовп кричав "Геть царя!".
Акції пройшли і в багатьох інших містах Росії. Напередодні мітингу по всій країні пройшли обшуки, затримання та арешти співробітників штабів Навального та інших активістів. У центрі Москви "до особливого розпорядження поліції" ввели обмеження на пересування пішоходів, закриті сім станцій метро, багато магазинів, заборонено паркування автомашин.
У МЗС Росії угледіли в протестах "закулісну роль Вашингтона". "Грубе втручання США у внутрішні справи Росії - такий же доведений факт, як і "розкрутка" фейків і закликів до несанкціонованих акцій підконтрольними Вашингтону інтернет-платформами", - йдеться у заяві відомства. Такі дії, на думку офіційної Москви, є "частиною стратегії стримування Росії". Із заявою про те, що акції протесту в Росії підтримують США, МЗС Росії виступило після звернення держсекретаря США Ентоні Блінкена до російської влади. Він закликав відпустити Олексія Навального і "мирних протестувальників".

Москва

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
церковь, солдат, Китай, женщины, зима, Донбасс, музыка, культура, футбол, пандемия, Новый Год, Нацгвардия, Путин, Верховная Рада, митинги, туризм, Порошенко, технологии, Одесса, США, карантин, стихийные бедствия, фотография, архитектура, Київ, путешествия, суд, общество, традиции, история, ВМС, ЗСУ, Киевщина, терроризм, Крым, ВСУ, оккупация, Зеленский, НАТО, акции, соревнования, Киев, полиция, #Євромайдан, Александр Зубко, юмор, медицина, Россия, живопись, ДСНС, визиты, война, выставки, люди, автомобили, мир, Париж, коронавирус, Дмитрий Дятлов, пейзажи, Львів, город, джаз, Сергей Смоленцев, животные, Бахмут, учения, фотоподборки, политика, передовая, мода, Польша, обстрелы, столкновения, дизайн, авиация, самолеты, выборы, дети, Україна, портрет, спорт, военная техника, искусство, пожары, уикенд, фестивали, Динамо, протесты, Шахтер, пляжи, сборная Украины, корабли, марш, природа, Майдан, фотопроект, фотоконкурсы, праздники, Війна