НОВИНИ ДНЯ: Сидіння унітазу постійно зісковзує: сантехнік пояснив, як це виправити за 5 хвилин  Гороскоп на 6 серпня для всіх знаків зодіаку: емоції будуть сильнішими, ніж зазвичай  Телефон почав заряджатися повільно: 5 головних причин та як це виправити самостійно  Спека нарешті відступить: Діденко назвала точну дату похолодання в Україні  Вибух у центрі Москви: держреєстр РФ підтвердив смерть зятя генерала Чайка  Росія ще ніколи не була такою слабкою: як удари українських дронів руйнують імперію Путіна  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 6 серпнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
01.02.2021   РФ   AP , Reuters, EPA, BBC, Getty Images

Як росіяни протестували на підтримку Навального: тисячі затриманих і жорсткість поліції

На несанкціоновані акції протесту з вимогою звільнити ув'язненого опозиційного лідера Олексія Навального у Росії вийшли тисячі людей. Затримання почалися ще до старту акцій, силовики діяли досить жорстко. За інформацією правозахисного проєкту "ОВС-Інфо", кількість затриманих перевищила чотири тисячі. Це рекорд для Росії. Найбільше затриманих у Москві. У МЗС Росії, тим часом, заявили про "закулісну роль Вашингтона" в протестах.
Ближче до вечора штаб Навального оголосив про завершення протестної акції в Москві, але затримання ще тривали. Згодом московське метро повідомило, що усі станції, закриті на час акції, запрацювали у штатному режимі.
За словами кореспондента ВВС Сергія Горяшка, поліція діяла ще жорсткіше, ніж минулими вихідними: з різних регіонів надходили повідомлення про побиття затриманих кийками, в Петербурзі поліцейський направив на протестувальників табельний пістолет, з Владивостока повідомляли про застосування травматичної зброї проти одного із затриманих. Крім того, московські і петербурзькі поліцейські били затриманих електрошокерами - таке на протестних акціях сталося вперше, зауважує він.
В ході протестів затримали зокрема і дружину Олексія Навального Юлію, яка приєдналася до ходи. Її посадили в синій мікроавтобус без розпізнавальних знаків.
"Її доставили у відділ поліції, але зв'язку з нею у мене поки що немає", - розповіла "РИА Новости" адвокат Навальної Світлана Давидова. Вона зазначила, що її не допускають до підзахисної і пояснюють це антіковідними заходами.
Російські ЗМІ також повідомили про акт самоспалення в центрі Москви. Чоловік облив себе горючою рідиною, після чого загорівся. На допомогу чоловікові прийшли перехожі, він залишився живий і був госпіталізований. Інформацію підтвердили в ГУ МВС по Москві. Поки що незрозуміло, чи пов'язаний цей інцидент із протестними акціями. У поліції кажуть, що попередньою причиною вчинку чоловіка стали "особисті майнові відносини".
У Москві колона протестувальників змогла прийти в район, де розташований слідчий ізолятор "Матроська тиша". Саме там перебуває Навальний. Як і центр міста вранці, всі підходи до СІЗО були заблоковані поліцією. Спочатку поліцейські просто не пропускали людей в напрямку ізолятора, але незабаром під'їхали автобуси і автозаки, і людей почали затримувати.
У Петербурзі протестувальники вишикувалися перед Маріїнським палацом, перед ними проїхав автомобіль з написом "Відділ із боротьби з палацами". Натовп кричав "Геть царя!".
Акції пройшли і в багатьох інших містах Росії. Напередодні мітингу по всій країні пройшли обшуки, затримання та арешти співробітників штабів Навального та інших активістів. У центрі Москви "до особливого розпорядження поліції" ввели обмеження на пересування пішоходів, закриті сім станцій метро, багато магазинів, заборонено паркування автомашин.
У МЗС Росії угледіли в протестах "закулісну роль Вашингтона". "Грубе втручання США у внутрішні справи Росії - такий же доведений факт, як і "розкрутка" фейків і закликів до несанкціонованих акцій підконтрольними Вашингтону інтернет-платформами", - йдеться у заяві відомства. Такі дії, на думку офіційної Москви, є "частиною стратегії стримування Росії". Із заявою про те, що акції протесту в Росії підтримують США, МЗС Росії виступило після звернення держсекретаря США Ентоні Блінкена до російської влади. Він закликав відпустити Олексія Навального і "мирних протестувальників".

Хабаровськ

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
джаз, марш, Війна, фестивали, США, оккупация, коронавирус, ВСУ, автомобили, женщины, зима, мир, путешествия, Польша, терроризм, мода, Шахтер, Киевщина, протесты, Одесса, дизайн, живопись, акции, военная техника, Дмитрий Дятлов, Порошенко, стихийные бедствия, НАТО, ВМС, архитектура, дети, суд, медицина, фотоподборки, Зеленский, выборы, пожары, портрет, фотоконкурсы, культура, технологии, Динамо, Киев, город, ДСНС, Сергей Смоленцев, пейзажи, футбол, церковь, Україна, карантин, искусство, Нацгвардия, Париж, спорт, пляжи, Київ, самолеты, пандемия, уикенд, Львів, солдат, Верховная Рада, митинги, Александр Зубко, сборная Украины, полиция, Донбасс, Россия, музыка, политика, фотопроект, выставки, Путин, Майдан, передовая, животные, природа, фотография, корабли, столкновения, соревнования, общество, ЗСУ, Росія, Китай, юмор, история, война, Бахмут, люди, учения, традиции, праздники, #Євромайдан, туризм, Новый Год, Велика Британія, авиация, обстрелы