НОВИНИ ДНЯ: У житті трьох знаків Зодіаку розпочнеться "біла смуга" найближчими днями  Чого очікувати від виборів у Вірменії: оцінка політологів  В Україні різко здорожчав популярний овоч: ціни злетіли майже на 80%  Війна прийшла до РФ і Кремль охопила тривога: чому для Путіна починається найнебезпечніший етап  Зеленський розкрив Путіну втрати РФ на фронті та пообіцяв їх збільшити  Ретропетля Меркурія від 13 червня до 7 серпня 2026 року: гороскоп для всіх знаків зодіаку  Сирський ухвалив жорсткі рішення через погану підготовку мобілізованихвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
15.03.2021   Одеса, Україна   port.odessa.ua
7516 Метки:  порт, Одесса, яхты, суда.

105-річний сталевий вітрильник відкрив яхтовий сезон в Одесі

У акваторію Одеського морського порту зайшла вітрильна супер’яхта Joseph Conrad, повідомляє пресслужба порту. Яхту спустили на воду в 1916 році на верфі в Схевенингені (Нідерланди), зараз SY Joseph Conrad ходить під прапором Маршалових островів і належить компанії «Marlind Industries Ltd».
37-метрове судно завели у Нову гавань і ошвартували біля причалу №17 морського вокзалу лоцман Ігор Бойко і лоцман-стажер Олександр Кузнєцов. На борту яхти перебувають 5 членів екіпажу.
Першими на борт SY Joseph Conrad яхти піднялись співробітники санітарно-карантинного відділу Одеського порту, котрим капітан пред’явив медико-санітарну декларацію. Після цього лікар-епідеміолог провела температурний скринінг членів екіпажу, яхтсмени заповнили опитувальні листи. Завтра екіпаж здаватиме ПЛР-тести. Дозвіл на сходження на берег яхтсмени отримають після виконання усіх карантинних пересторог, запроваджених у зв’язку з пандемією коронавірусу.
За наявною інформацією, супер’яхта, якій виповнилось 105 років, зайшла в Україну для вирішення питання чергової реновації, останній раз, за даними профільного вебсайту, судно проходило реновацію в 2004 році. На якій з суднових верфей її ремонтуватимуть, наразі невідомо. Все залежить від результатів переговорів між судновласником і представниками верфі. Скоріше за все, з Одеси яхта вирушить до Миколаєва, де базуються фірми, які займаються реновацією суден маломірного флоту.
В українські води сталевий вітрильник прибув з Хорватії. Перед цим були порти Греції та Португалії, а до них – Куба, яка стала кінцевою точкою чергової кругосвітньої подорожі SY Joseph Conrad.
Яхту названо на честь англійського письменника польського походження Джозефа Конрада (при народженні Юзеф Теодор Конрад Коженьовський, 1857-1924), уродженця України. Народився в Бердичівському районі Житомирської області, потім жив у Чернігові, Львові, Кракові і Одесі. Служив на британському флоті, потім став письменником. Вважається одним із найвидатніших англійських прозаїків. Його твори мали великий вплив на творчість багатьох класиків літератури, серед яких Ернест Хемінгуей, Грем Грін, Вільям Берроуз та інш. Д.Конрад – автор романів та оповідань на морську тематику. Підчас їх написання автор послуговувався власним досвідом плавання у британському торговельному флоті. Найвідоміші твори Конрада – «Серце темряви» і «Дуель». Сюжет першого став одним з джерел натхнення для фільму «Апокаліпсис сьогодні» (1979) Френсіса Форда Копполи, екранізацію другого отримала головний приз Канського кінофестивалю (1977).

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
дети, Россия, передовая, уикенд, самолеты, Одесса, Китай, Зеленский, Донбасс, Киев, Порошенко, Велика Британія, ЗСУ, ДСНС, общество, музыка, Динамо, Путин, Александр Зубко, животные, туризм, фотография, полиция, фестивали, учения, Дмитрий Дятлов, культура, пандемия, выборы, праздники, политика, Україна, Сергей Смоленцев, портрет, автомобили, живопись, церковь, Новый Год, мода, спорт, коронавирус, медицина, история, пейзажи, обстрелы, война, протесты, женщины, путешествия, фотоконкурсы, Львів, Карпаты, сборная Украины, джаз, мир, традиции, #Євромайдан, ВМС, юмор, выставки, природа, ВСУ, карантин, столкновения, город, оккупация, Шахтер, стихийные бедствия, акции, терроризм, Майдан, дизайн, Київ, НАТО, зима, корабли, технологии, архитектура, Киевщина, Нацгвардия, Верховная Рада, митинги, США, футбол, Війна, авиация, Бахмут, Париж, искусство, люди, фотопроект, соревнования, марш, пожары, суд, военная техника, фотоподборки, Польша, пляжи, солдат