НОВИНИ ДНЯ: Після періоду заціпеніння та вигоряння: 5 знаків зодіаку, у яких розпочнеться біла смуга у січні  Закулісся переговорів: Forbes пояснив, чому Буданов розуміє реальні позиції США та РФ  Найпопулярніші імена в Україні 2025 року: як назвати дитину  "Сигнал на вихід для Мадуро": у Трампа пояснили перехоплення танкерів із нафтою Венесуели  Погода в Україні: 23 грудня ще тепло, а далі вдарять морози  Лукашенко будує для Росії унікальний збройовий завод, - ЗМІ  Трамп готує масштабні імміграційні рейди у 2026 році, попри критику, - Reutersвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.07.2021   Київ, Україна   Радіо Свобода

ПЦУ відзначила 1033-ліття Хрещення України-Русі

Православна церква України провела урочистості заходи з нагоди 1033-ї річниці Хрещення України-Русі. Від хресної ходи з вірянами цього року ПЦУ відмовилася з міркувань безпеки з огляду на ковід. Однак до Києва прибули архієреї та священники з усієї України.
27 липня у Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив всенічну. А вранці 28 липня глава ПЦУ в цьому ж соборі очолив Божественну літургію з нагоди відзначення 1033-ї річниці Хрещення Руси-України. Разом із предстоятелем помісної Православної церкви України під час богослужіння молилися представники Олександрійського патріархату та Кіпрської православної церкви.
Наприкінці літургії від імені Вселенського патріарха Варфоломія вітання митрополиту Епіфанію висловив митрополит Халкідонський Еммануїл. Також пролунали вітання від Блаженнійшого папи і патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора II, яке висловив єпископ Вавилонський Феодор, та Кіпрської православної церкви, яке озвучив митрополит Кіринейський Хризостом.
Більшість вірян були в захисних масках. Напередодні, 27 липня, під час заходів УПЦ (Московського патріархату) лише незначна частина учасників урочистостей мала на обличчях захисні маски. У зв’язку з карантинними обмеженнями Священний Синод ухвалив рішення провести відзначення 1033-ліття Хрещення Руси-України 27–28 липня 2021 року в місті Києві та єпархіях без організації паломництва та традиційної хресного ходи – у такий же спосіб, як відбулося відзначення минулого року.
Центр Києва посилено охоронявся правоохоронними органами.
Урочистості з нагоди свята продовжилися на Володимирській гірці, де предстоятель ПЦУ у співслужінні сотень священників звершив молебень біля пам’ятника святому рівноапостольному Київському князю Володимиру, правителю України-Русі. Як повідомляла пресслужба Київської митрополії, ПЦУ не організовувала масштабної хресної ходи, як у попередні роки. Однак миряни, які прийшли помолитися на літургію, разом із предстоятелем попрямували до пам’ятника князю Володимиру.
День Хрещення Руси-України щороку відзначають 28 липня. Це свято встановлено, згідно з указом президента України від 25 липня 2008 року. Цього ж дня Православна церква вшановує пам'ять рівноапостольного Київського князя Володимира – Хрестителя України-Русі. Точний день Хрещення невідомий. Та більшість істориків єдині в твердженні, що рік Хрещення України-Русі – 988-й. Русь хрестив Київський князь Володимир Великий. Хрещення відбувалося на річці Почайна, притоці Дніпра.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
стихийные бедствия, Майдан, мир, фотопроект, пандемия, Львів, Війна, туризм, фотография, Київ, митинги, коронавирус, юмор, джаз, самолеты, сборная Украины, женщины, ВМС, выставки, церковь, выборы, общество, Александр Зубко, дети, марш, соревнования, путешествия, Нацгвардия, НАТО, медицина, #Євромайдан, Бахмут, Польша, мода, история, автомобили, оккупация, ВСУ, обстрелы, зима, карантин, пейзажи, Україна, Одесса, учения, Зеленский, США, город, политика, Путин, ДСНС, традиции, архитектура, Велика Британія, суд, фотоконкурсы, праздники, музыка, Динамо, Верховная Рада, портрет, культура, столкновения, солдат, фотоподборки, уикенд, Париж, дизайн, полиция, Порошенко, Карпаты, Киев, Новый Год, футбол, Сергей Смоленцев, Донбасс, пожары, пляжи, Китай, искусство, акции, корабли, Шахтер, передовая, Киевщина, спорт, ЗСУ, природа, животные, люди, военная техника, Россия, протесты, живопись, Дмитрий Дятлов, фестивали, технологии, терроризм, война, авиация