НОВИНИ ДНЯ: Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 17-23 березня  Що зірки нам пророкують: гороскоп на 17-23 березня 2025 року  Дефіцит на ринку праці України. В яких областях найбільші проблеми з кадрами  Трамп про обіцянку завершити війну в Україні за добу: я був трохи саркастичний  "Путін абсолютно грамотно грає свою гру": Клімкін про переговори США та РФ  В Україні у понеділок хмарно і холодно, подекуди мокрий сніг  Зеленський пояснив, що буде, якщо Росія зірве домовленості про тишу: деталі заявивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
16.09.2021   США   Reuters, BBC

Космос для аматорів: Ілон Маск відправив на орбіту туристів

Космічний туризм вийшов на новий виток: в капсулі Dragon компанії SpaceX Ілона Маска на орбіту відправили четверо "астронавтів-аматорів". Їх місія стане новим кроком з відкриття космічного простору для тих, хто може собі дозволити таке задоволення.
Dragon на орбіту вивела ракета-носій Falcon-9, дітище компанії SpaceX Ілона Маска. Запуск відбувся в четвер, о 2:03 за Києвом з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді і транслювався на сайті SpaceX. Приблизно через три хвилини після запуску перший ступінь ракети-носія відокремився і приземлився на плавучій платформі в Атлантичному океані. Ще через кілька хвилин Dragon відокремився від другого ступеня і вийшов на орбіту висотою 575 км. Після цього астронавти змогли побачити Землю через прозорий купол.
Туристи проведуть на орбіті три дні. Після закінчення місії капсула має сісти в Атлантичному океані. Американське космічне агентство НАСА, яке раніше завжди виступало замовником польотів американських астронавтів на кораблях SpaceX, цього разу не має відношення до місії. Політ оплатив американський мільярдер Джаред Айзекман, який і очолив екіпаж. Про те, скільки саме він заплатив, не повідомляється. Але польоти в космос - задоволення дуже і дуже дороге.
Разом з Айзекманом у триденну орбітальну подорож вирушили працівниця системи охорони здоров'я Хейлі Арсено, популяризатор науки Сіан Проктор і інформаційний аналітик, ветеран ВПС Кріс Семброскі. Вони сподіваються надихнути на космічні польоти інших - і водночас зібрати кошти на дослідження ракових захворювань у дітей. Місія отримала назву Inspiration4 ("Натхнення").
За 60 років, що минули з часу першого польоту радянського космонавта Юрія Гагаріна, в космосі побували близько 600 людей. Здебільшого це були військові, які виконували завдання своїх урядів. Але місія Inspiration4 - це зовсім інша справа. Це повністю комерційний орбітальний політ, який виконують приватні цивільні особи.
Всього пів року тому Айзекман, Арсено, Проктор і Семброскі жили своїм звичайним життям. Але потім все змінилося. Вони пройшли прискорений курс підготовки астронавтів, займались на тренажері SpaceX, який в деталях повторює орбітальну капсулу.
У разі успіху місії (а каліфорнійська компанія в цьому не сумнівається), SpaceX планує і далі здійснювати комерційні орбітальні польоти.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Війна, фотоконкурсы, Карпаты, уикенд, праздники, ЗСУ, выставки, искусство, Шахтер, пляжи, футбол, история, пейзажи, общество, Китай, обстрелы, пожары, технологии, Дмитрий Дятлов, животные, полиция, Львів, культура, Київ, автомобили, суд, коронавирус, традиции, Путин, Зеленский, медицина, Майдан, марш, НАТО, Нацгвардия, сборная Украины, путешествия, музыка, дети, мода, оккупация, ВСУ, Порошенко, #Євромайдан, Россия, Донбасс, экология, Україна, война, политика, фотопроект, столкновения, Сергей Смоленцев, Бахмут, соревнования, визиты, передовая, учения, солдат, США, живопись, зима, церковь, карантин, природа, стихийные бедствия, Одесса, акции, выборы, митинги, спорт, фотоподборки, самолеты, авиация, люди, женщины, туризм, портрет, архитектура, фестивали, Польша, ВМС, город, Верховная Рада, терроризм, Париж, Киев, дизайн, Александр Зубко, протесты, Динамо, мир, фотография, военная техника, пандемия, Киевщина, корабли, Новый Год, ДСНС, юмор