НОВИНИ ДНЯ: У житті трьох знаків Зодіаку розпочнеться "біла смуга" найближчими днями  Чого очікувати від виборів у Вірменії: оцінка політологів  В Україні різко здорожчав популярний овоч: ціни злетіли майже на 80%  Війна прийшла до РФ і Кремль охопила тривога: чому для Путіна починається найнебезпечніший етап  Зеленський розкрив Путіну втрати РФ на фронті та пообіцяв їх збільшити  Як та чим краще підживлювати розсаду: поради фахівців  У п'ятницю в Україні подекуди короткочасні дощі, вдень до +27°всі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
16.09.2021   США   Reuters, BBC

Космос для аматорів: Ілон Маск відправив на орбіту туристів

Космічний туризм вийшов на новий виток: в капсулі Dragon компанії SpaceX Ілона Маска на орбіту відправили четверо "астронавтів-аматорів". Їх місія стане новим кроком з відкриття космічного простору для тих, хто може собі дозволити таке задоволення.
Dragon на орбіту вивела ракета-носій Falcon-9, дітище компанії SpaceX Ілона Маска. Запуск відбувся в четвер, о 2:03 за Києвом з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді і транслювався на сайті SpaceX. Приблизно через три хвилини після запуску перший ступінь ракети-носія відокремився і приземлився на плавучій платформі в Атлантичному океані. Ще через кілька хвилин Dragon відокремився від другого ступеня і вийшов на орбіту висотою 575 км. Після цього астронавти змогли побачити Землю через прозорий купол.
Туристи проведуть на орбіті три дні. Після закінчення місії капсула має сісти в Атлантичному океані. Американське космічне агентство НАСА, яке раніше завжди виступало замовником польотів американських астронавтів на кораблях SpaceX, цього разу не має відношення до місії. Політ оплатив американський мільярдер Джаред Айзекман, який і очолив екіпаж. Про те, скільки саме він заплатив, не повідомляється. Але польоти в космос - задоволення дуже і дуже дороге.
Разом з Айзекманом у триденну орбітальну подорож вирушили працівниця системи охорони здоров'я Хейлі Арсено, популяризатор науки Сіан Проктор і інформаційний аналітик, ветеран ВПС Кріс Семброскі. Вони сподіваються надихнути на космічні польоти інших - і водночас зібрати кошти на дослідження ракових захворювань у дітей. Місія отримала назву Inspiration4 ("Натхнення").
За 60 років, що минули з часу першого польоту радянського космонавта Юрія Гагаріна, в космосі побували близько 600 людей. Здебільшого це були військові, які виконували завдання своїх урядів. Але місія Inspiration4 - це зовсім інша справа. Це повністю комерційний орбітальний політ, який виконують приватні цивільні особи.
Всього пів року тому Айзекман, Арсено, Проктор і Семброскі жили своїм звичайним життям. Але потім все змінилося. Вони пройшли прискорений курс підготовки астронавтів, займались на тренажері SpaceX, який в деталях повторює орбітальну капсулу.
У разі успіху місії (а каліфорнійська компанія в цьому не сумнівається), SpaceX планує і далі здійснювати комерційні орбітальні польоти.

Кріс Семброскі, Сіан Проктор, Джаред Айзекман, Хейлі Арсено

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
история, футбол, война, стихийные бедствия, фотоподборки, искусство, обстрелы, Майдан, Україна, пандемия, юмор, Китай, ВСУ, выставки, церковь, природа, пейзажи, НАТО, город, карантин, традиции, Новый Год, фотография, спорт, соревнования, солдат, корабли, Донбасс, Путин, Бахмут, общество, фотопроект, протесты, Париж, ВМС, авиация, музыка, Киевщина, Нацгвардия, терроризм, коронавирус, учения, джаз, митинги, сборная Украины, акции, Польша, пляжи, Київ, мода, Війна, Шахтер, живопись, женщины, Сергей Смоленцев, люди, Динамо, туризм, Дмитрий Дятлов, военная техника, Велика Британія, фестивали, Киев, автомобили, технологии, животные, Зеленский, мир, оккупация, суд, марш, Одесса, Россия, передовая, архитектура, ДСНС, зима, праздники, путешествия, Александр Зубко, Львів, самолеты, ЗСУ, дизайн, Верховная Рада, фотоконкурсы, выборы, медицина, культура, политика, столкновения, экология, полиция, портрет, Порошенко, уикенд, #Євромайдан, дети, США, пожары