Фото і Відео
Фоторепортажі
Урочиста церемонія відкриття зимових Олімпійських ігор-2022 у Пекіні
У Пекіні пройшла церемонія відкриття зимових Олімпійських ігор-2022. Старт Олімпіаді був офіційно даний 4 лютого. На параді країн-учасниць також була українська збірна. Прапор України несли олімпійський чемпіон з фристайлу Олександр Абраменко та фігуристка Олександра Назарова.
Олімпійські ігри в Пекіні розпочалися на тлі зусиль Китаю відвернути увагу від занепокоєння щодо поширення COVID-19 та ситуації з правами людини в цій країні. США, Велика Британія, Канада, Німеччина, Австралія й інші країни оголосили дипломатичний бойкот Олімпіаді через порушення прав людини в Китаї, зокрема ставлення до уйгурів та інших переважно мусульманських меншин у провінції Сіньцзян. На Ігри не прийде офіційна або дипломатична делегація цих країн, проте бойкот не стосується самих збірних: спортсменів, тренерів та інших членів команд. Американський фінансист і філантроп Джордж Сорос за кілька днів до відкриття зимових Олімпійських ігор у Пекіні виступив із різкою критикою лідера компартії Китаю та голови КНР Сі Цзіньпіна, назвавши його «найбільшою загрозою для відкритих суспільств у наш час». Федеральне бюро розслідувань США закликає учасників зимової Олімпіади відмовитися від особистих смартфонів через загрозу кібератак з боку китайської влади.
Індійська влада заявила, що приєднується до дипломатичного бойкоту Олімпіади в Пекіні. Це рішення викликане тим, що до естафети олімпійського вогню перед стартом змагань увімкнули командира полку китайської армії. Раніше він брав участь у бою з індійськими військами на кордоні. Через це на церемонії відкриття та закриття Ігор не було представника Індії, проте єдиний індійський спортсмен на Іграх, гірськолижник Аріф Хан, братиме участь у змаганнях.
На церемонії відкриття президент Китаю Сі Цзіньпін приймає близько 20 світових лідерів, у тому числі президента Росії Володимира Путіна. Москва раніше засудила дипломатичний бойкот і спроби «політизувати спорт».