НОВОСТИ ДНЯ: У Росії розбирають літаки на запчастини: експерт назвав це "вироком авіації"  Економіка Росії відкотилась на 4 роки назад через війну – Bloomberg  Росія втрачає щодня близько 500 своїх військових на фронті - The NYT  Чому Путін проковтнув вибухи у Криму: пояснення Піонтковського  Кремль міг погодити знищення 64-ї мотострілецької бригади, щоб приховати звірства в Бучі – ISW  Названа трійка найпопулярніших нових легкових авто, яким віддавали перевагу українці в першому півріччі 2022 року  Повертаються через 80 років. США направили в Європу десантну дивізію для підсилення НАТОвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
27.06.2022   Україна   birdinflight.com
4521 Метки:  символика, ЗСУ, шеврон.

Злюки бобри, борсуки та єдинороги: шеврони українських військових

Нашивки на рукавах військових можуть розповісти про них набагато більше, ніж просто вказати на приналежність до певного полку чи батальйону. Зібрали нетривіальні шеврони української армії та пояснюємо, звідки на них взялися і що означають галки, морські коники та дракони.
Нашивки на формі військових — шеврони й нарукавні знаки — часто плутають. ЗСУ розробляє і затверджує нарукавний знак у формі щита: він головний та офіційний. Шеврон — це вже додаток, тобто також нашивка (з двох смужок V-подібної форми), яка містить уточнюючу інформацію про певні категорії військовослужбовців. Так, у ЗС України шеврони є лише в сержантського складу, і носять їх на погонах. За їхньою кількістю розпізнають звання — молодший сержант, сержант та старший сержант. Але назва «шеврон» більше прижилася, тож її часто використовують для позначення будь-якої нашивки.
Військові нарукавні знаки з’явилися лише у XIX столітті. До цього військову частину впізнавали за кольором форми, яка була досить яскравою — червоною, синьою, зеленою. Але озброєння розвивалося, і згодом поцілити у солдата можна було вже з більшої відстані, тому форму почали робити захисного кольору (хакі).
Тож одна з основних функцій нашивок — відрізнити своїх від чужих на відстані. Через це в нарукавному знаку використовують не більше чотирьох кольорів та не більше чотирьох знаків чи символів — щоб не складно було роздивитися нашивку неозброєним оком. Інформація на такому знаку вказує на приналежність до певного формування (підрозділу, військової частини, з’єднання) і розповідає про його призначення та особливості діяльності (сухопутні війська, повітряні сили, морська піхота).
Плутанина з термінами «шеврон» та «нарукавний знак» почалася після революції 1917 року. Біла гвардія для ідентифікації різних угруповань своєї армії використовувала саме шеврони у класичному розумінні — косі нашивки різних кольорів, і це були її єдині розпізнавальні знаки. Згодом, коли армія почала застосовувати для розрізнення вже нарукавні знаки, їх теж за звичкою продовжили називати шевронами.
Після проголошення незалежності українська армія відмовилася від радянських нарукавних знаків і стала створювати власні. Нові емблеми мали бути ближчими до європейських зразків, але чітких вказівок, що та як зображати, не існувало аж до 2018-го. І лише останні роки при розробці емблем українські військові керуються офіційними «Методичними рекомендаціями щодо окремих питань розвитку і впровадження військової символіки у ЗСУ».
Методичка забороняє зображати на військових нашивках ікони або інші релігійні символи. Не дозволяється також поєднувати в одній композиції зразки озброєння і військової техніки різних історичних періодів — як «джавелін» із шаблею, наприклад. Не затвердять портрет відомого діяча і не дозволять написати його ім’я, навіть якщо на честь нього названо підрозділ. На нарукавних знаках у принципі не рекомендують розміщувати написи — краще окремою нашивкою. Емблеми розробляють у двох варіантах: у захисних кольорах до польового однострою та повноколірний для всіх інших випадків.
Але крім офіційних нарукавних знаків існують неофіційні, які за звичкою теж називають шевронами, або moral patches. Ці неформальні нашивки свідчать у першу чергу про почуття гумору їхніх власників. Військові можуть носити такі патчі лише в польових умовах, а в місцях постійної дислокації, тобто на території військових частин, вони заборонені.
Розповідаємо детальніше про деякі як офіційні нарукавні знаки, так і патчі для своїх.

Гірський. Знак 109-го гірсько-піхотного батальйону, що входить до складу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади в Галичині. У 2018 році офіційно затвердили символіку батальйонів у складі 10-ї бригади. Усі емблеми мають спільні риси — зображують когось із карпатських звірів або птахів, едельвейс (символ витривалості та мужності), схрещені бойові гуцульські топірці (символізують захист, рішучість і тверду вдачу) й гори (Говерла, Бербенескул та Піп Іван Чорногірський). У цьому випадку галка символізує галицьке походження військових.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
фестивали, передовая, стихийные бедствия, экология, корабли, юмор, коронавирус, политики, спорт, Рождество, #Євромайдан, Львів, церковь, военная техника, Китай, общество, животные, Крым, история, митинги, путешествия, АТО, США, фотопроект, Донбасс, война, суд, тест-драйв, женщины, Сергей Смоленцев, пожары, полиция, пляжи, показы, обстрелы, акции, соревнования, ЗСУ, Одесса, Дмитрий Дятлов, живопись, марш, Новый Год, люди, солдат, музыка, Нацгвардия, Карпаты, Порошенко, Динамо, зима, уикенд, визиты, Майдан, Шахтер, Киев, дети, Верховная Рада, карантин, Киевщина, оккупация, ВМС, Александр Зубко, традиции, архитектура, пейзажи, самолеты, искусство, столкновения, Зеленский, авиация, футбол, Россия, выборы, Путин, мода, портрет, туризм, технологии, сборная Украины, учения, праздники, парады, пандемия, природа, фотоподборки, фотография, дизайн, ДСНС, протесты, ВСУ, выставки, мир, город, Польша, политика, автомобили, культура, НАТО, фотоконкурсы