НОВОСТИ ДНЯ: "Росіяни починають говорити, що Путін – слабак": політолог розповів, як на людей в РФ вплинули події в Криму  Які нові легкові автомобілі найчастіше купували українці у першій половині 2022 року: топ-20 моделей  Зеленський присвоїв ім’я корвету, що будують в Туреччині для України  П'ятниця буде доволі теплою: прогноз погоди в Україні на Спаса, 19 серпня  Доноси вийшли на новий рівень: у Росії чоловік сам на себе написав заяву, бо він проти війни з Україною   Чи буде покарання для жінок, які не стануть на військовий облік до 1 жовтня: пояснив депутат  Християни східного обряду святкують Яблучний Спасвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
27.06.2022   Україна   birdinflight.com
4723 Метки:  символика, ЗСУ, шеврон.

Злюки бобри, борсуки та єдинороги: шеврони українських військових

Нашивки на рукавах військових можуть розповісти про них набагато більше, ніж просто вказати на приналежність до певного полку чи батальйону. Зібрали нетривіальні шеврони української армії та пояснюємо, звідки на них взялися і що означають галки, морські коники та дракони.
Нашивки на формі військових — шеврони й нарукавні знаки — часто плутають. ЗСУ розробляє і затверджує нарукавний знак у формі щита: він головний та офіційний. Шеврон — це вже додаток, тобто також нашивка (з двох смужок V-подібної форми), яка містить уточнюючу інформацію про певні категорії військовослужбовців. Так, у ЗС України шеврони є лише в сержантського складу, і носять їх на погонах. За їхньою кількістю розпізнають звання — молодший сержант, сержант та старший сержант. Але назва «шеврон» більше прижилася, тож її часто використовують для позначення будь-якої нашивки.
Військові нарукавні знаки з’явилися лише у XIX столітті. До цього військову частину впізнавали за кольором форми, яка була досить яскравою — червоною, синьою, зеленою. Але озброєння розвивалося, і згодом поцілити у солдата можна було вже з більшої відстані, тому форму почали робити захисного кольору (хакі).
Тож одна з основних функцій нашивок — відрізнити своїх від чужих на відстані. Через це в нарукавному знаку використовують не більше чотирьох кольорів та не більше чотирьох знаків чи символів — щоб не складно було роздивитися нашивку неозброєним оком. Інформація на такому знаку вказує на приналежність до певного формування (підрозділу, військової частини, з’єднання) і розповідає про його призначення та особливості діяльності (сухопутні війська, повітряні сили, морська піхота).
Плутанина з термінами «шеврон» та «нарукавний знак» почалася після революції 1917 року. Біла гвардія для ідентифікації різних угруповань своєї армії використовувала саме шеврони у класичному розумінні — косі нашивки різних кольорів, і це були її єдині розпізнавальні знаки. Згодом, коли армія почала застосовувати для розрізнення вже нарукавні знаки, їх теж за звичкою продовжили називати шевронами.
Після проголошення незалежності українська армія відмовилася від радянських нарукавних знаків і стала створювати власні. Нові емблеми мали бути ближчими до європейських зразків, але чітких вказівок, що та як зображати, не існувало аж до 2018-го. І лише останні роки при розробці емблем українські військові керуються офіційними «Методичними рекомендаціями щодо окремих питань розвитку і впровадження військової символіки у ЗСУ».
Методичка забороняє зображати на військових нашивках ікони або інші релігійні символи. Не дозволяється також поєднувати в одній композиції зразки озброєння і військової техніки різних історичних періодів — як «джавелін» із шаблею, наприклад. Не затвердять портрет відомого діяча і не дозволять написати його ім’я, навіть якщо на честь нього названо підрозділ. На нарукавних знаках у принципі не рекомендують розміщувати написи — краще окремою нашивкою. Емблеми розробляють у двох варіантах: у захисних кольорах до польового однострою та повноколірний для всіх інших випадків.
Але крім офіційних нарукавних знаків існують неофіційні, які за звичкою теж називають шевронами, або moral patches. Ці неформальні нашивки свідчать у першу чергу про почуття гумору їхніх власників. Військові можуть носити такі патчі лише в польових умовах, а в місцях постійної дислокації, тобто на території військових частин, вони заборонені.
Розповідаємо детальніше про деякі як офіційні нарукавні знаки, так і патчі для своїх.

Войовничий бобер. Офіційний нарукавний знак військової частини А3955 затвердили в лютому 2020 року. Ескіз розробив український художник та графічний дизайнер Роман Шостя. Кольорова гама свідчить про приналежність військового формування до понтонно-мостових частин, які можуть діяти на суходолі й на воді. У геральдиці бобер символізує працездатність, інженерну майстерність, пильність, захист та відданість. Крім того, зображення бобра у світі використовують на позначення співробітництва — воно притаманне понтонно-мостовим підрозділам. У бобра войовничий вигляд, що означає готовність дати відсіч ворогові.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
показы, зима, портрет, Карпаты, пожары, экология, столкновения, культура, пейзажи, война, корабли, туризм, Донбасс, Нацгвардия, карантин, АТО, Китай, дети, природа, город, ВМС, общество, оккупация, праздники, женщины, тест-драйв, митинги, Майдан, стихийные бедствия, ЗСУ, пляжи, Зеленский, традиции, НАТО, путешествия, Рождество, Россия, мода, спорт, США, Одесса, военная техника, технологии, коронавирус, Сергей Смоленцев, мир, учения, Новый Год, протесты, полиция, история, фестивали, политика, животные, фотография, Шахтер, суд, знаменитости, искусство, Крым, Александр Зубко, Путин, дизайн, Киевщина, фотоконкурсы, Дмитрий Дятлов, фотопроект, Киев, музыка, люди, авиация, пандемия, архитектура, ДСНС, Верховная Рада, Польша, Львів, уикенд, фотоподборки, передовая, церковь, живопись, солдат, ВСУ, сборная Украины, футбол, юмор, марш, Динамо, парады, обстрелы, Порошенко, соревнования, акции, визиты, самолеты, автомобили, выставки, выборы, #Євромайдан