НОВИНИ ДНЯ: Місячний гороскоп на 16–22 березня: що рекомендується робити кожного дня тижня  США обговорюють із союзниками спільне патрулювання Ормузької протоки  Таропрогноз на тиждень від 16 до 22 березня 2026 року — час, коли ілюзії розвіюються  Я не підривав "Дружбу": Зеленський назвав строки ремонту нафтопроводу  Потужне космічне вирівнювання у березні: ці 5 знаків зодіаку входять у період великого успіху  Нова "вісь зла": Іран відкрито оголосив про військову допомогу від Росії та Китаю  Для чотирьох знаків Зодіаку відкриються усі двері до кінця березнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.09.2022   Черкаська обл., Україна   Укрінформ, Суспільне,

«Найкраща атмосфера за всі часи»: 23 тисячі хасидів-паломників святкували Новий рік в Умані

Кожної осені тисячі брацлавських хасидів з різних країн світу з'їжджаються в Умань на могилу свого духовного лідера Рабі Нахмана, щоб зустріти новий юдейський рік – Рош га-Шана. Попри прохання української влади не приїжджати в Україну цього року, у паломницькому кварталі — понад двадцять тисяч євреїв. Гості переважно не реагують на повітряні тривоги, проте майже усі дотримуються комендантської години.
Прочан могло бути більше 23 тисяч, якби не заборона на приїзд із Росії. Представник хасидської громади Умані Хаїм Хазін каже, що звідти дуже хотіли приїхати.
- Хасидів із Росії цього року в Умані немає. Звісно, вони дуже хотіли приїхати, щоби здійснити паломництво, але розуміють, що цього року краще не їхати. Ми їм розповідали, що в українських правоохоронців до них може виникнути багато питань. Фактично, їх не пустять в Україну. Тоді для чого їхати, щоби вивезти гроші й не потрапити до Умані? Вони це зрозуміли. Щороку з Росії до Умані приїздило кілька десятків родин хасидів. Цього року в Умані є гості з Казахстану, Туреччини і навіть Аргентини. А от росіян не буде.
Олександр Хмара - чоловік у військовому однострої, на рукаві надпис українською «Маген-Україна»:
- Я єврей. Моє єврейське ім'я — Веніамін.  Річ у тім, що ізраїльських поліцейських цього року немає в Умані. Тому ми — комунікатори між хасидами, які прибувають на святкування, та українською владою й поліцією. Нас тут вісім осіб. Кожен комунікатор — підготовлений. Ми знаємо англійську, а деякі навіть іврит.  Цього року вперше за всі часи в Умані — незабутня атмосфера. Хасиди обіймають, цілують і носять нас на руках після понад 20-годинної подорожі. Може, бачили вчора відео, де хасиди носять на руках військового? Це був я! Ми провели роботу з місцевою теробороною, яка, як і  раніше, тут працює й допомагає. Загалом ми є містком між прибулою єврейською громадою та органами місцевого самоврядування.
Олександр каже, що нинішня подорож для багатьох прочан — незабутня:
- Війна наклала відбиток на спілкування хасидів і українців. Майже всі приїжджі відмічають, що такої гостинності,  такої щирості й розуміння ніколи не бачили від українців. Своєю чергою євреї намагаються відповідати тим же. Від хасидів не було жодного порушення комендантської години. Маємо вдесятеро менше різноманітних протоколів, постанов про порушення громадського порядку. Ми людей готували два місяці. Можна сказати, що 99% із них задоволені. Й слава Богу!
Наразі в Умані завершились культові заходи з нагоди святкування Рош га-Шана, вони тривали з 25 по 27 вересня. Паломники вже почали виїжджати з України.
За словами заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка, в цьому році під час святкування Рош га-Шана заходи безпеки були безпрецедентними у зв’язку з російською агресією та можливими провокаціями. В Умані безпеку і порядок забезпечували понад 600 правоохоронців. В місті було розгорнуто роботу міжвідомчого Оперативного штабу, до складу якого увійшли представники Національної поліції, Національної гвардії, Служби безпеки України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Територіальної оборони Збройних сил України та місцевої військової адміністрації.
В Умані запровадили заборону на продаж алкогольних (слабоалкогольних) напоїв і піротехнічних виробів, та обмежили рух транспортних засобів і доступ до районів паломництва. Також на час святкування Рош га-Шана в Умані посилили пропускний режим і контроль за переміщенням громадян. Правоохоронні органи проводили контрдиверсійні та антитерористичні заходи.
До війни на Рош га-Шана в Умань приїздили від 20 до 40 тисяч хасидів.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
ВСУ, пляжи, акции, соревнования, музыка, протесты, люди, ЗСУ, Верховная Рада, пейзажи, Китай, церковь, авиация, Нацгвардия, ДСНС, автомобили, Новый Год, учения, праздники, Майдан, живопись, терроризм, пожары, марш, военная техника, карантин, Александр Зубко, полиция, женщины, Шахтер, мир, Порошенко, Польша, медицина, Париж, столкновения, портрет, фестивали, оккупация, юмор, традиции, фотоподборки, митинги, Дмитрий Дятлов, сборная Украины, мода, США, животные, коронавирус, технологии, Київ, Донбасс, дети, уикенд, природа, НАТО, корабли, ВМС, пандемия, Війна, путешествия, выборы, война, Киевщина, общество, футбол, визиты, Киев, политика, Зеленский, Україна, Путин, выставки, архитектура, фотопроект, передовая, спорт, Крым, Одесса, обстрелы, туризм, Россия, стихийные бедствия, город, Сергей Смоленцев, дизайн, джаз, история, фотоконкурсы, Бахмут, зима, фотография, Динамо, самолеты, солдат, Львів, культура, суд, #Євромайдан, искусство