НОВИНИ ДНЯ: Чотири знаки Зодіаку ось-ось ухвалять доленосне рішення, яке переверне все  Як зробити натуральний засіб від бур’янів лише з трьох інгредієнтів  Фінансова грамотність нового покоління — як зумери застосовують уроки про гроші у реальному житті  Місячний посівний календар на травень 2026 року: коли сіяти овочі, щоб отримати багатий урожай  Гороскоп на 26 квітня за картами Таро: Овнам - не поспішати, Рибам - затримка  Просте правило збільшить редис вдвічі: як правильно доглядати за овочем  Гороскоп на 26 квітня для всіх знаків зодіаку: хто відчує початок великих змінвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.09.2022   Черкаська обл., Україна   Укрінформ, Суспільне,

«Найкраща атмосфера за всі часи»: 23 тисячі хасидів-паломників святкували Новий рік в Умані

Кожної осені тисячі брацлавських хасидів з різних країн світу з'їжджаються в Умань на могилу свого духовного лідера Рабі Нахмана, щоб зустріти новий юдейський рік – Рош га-Шана. Попри прохання української влади не приїжджати в Україну цього року, у паломницькому кварталі — понад двадцять тисяч євреїв. Гості переважно не реагують на повітряні тривоги, проте майже усі дотримуються комендантської години.
Прочан могло бути більше 23 тисяч, якби не заборона на приїзд із Росії. Представник хасидської громади Умані Хаїм Хазін каже, що звідти дуже хотіли приїхати.
- Хасидів із Росії цього року в Умані немає. Звісно, вони дуже хотіли приїхати, щоби здійснити паломництво, але розуміють, що цього року краще не їхати. Ми їм розповідали, що в українських правоохоронців до них може виникнути багато питань. Фактично, їх не пустять в Україну. Тоді для чого їхати, щоби вивезти гроші й не потрапити до Умані? Вони це зрозуміли. Щороку з Росії до Умані приїздило кілька десятків родин хасидів. Цього року в Умані є гості з Казахстану, Туреччини і навіть Аргентини. А от росіян не буде.
Олександр Хмара - чоловік у військовому однострої, на рукаві надпис українською «Маген-Україна»:
- Я єврей. Моє єврейське ім'я — Веніамін.  Річ у тім, що ізраїльських поліцейських цього року немає в Умані. Тому ми — комунікатори між хасидами, які прибувають на святкування, та українською владою й поліцією. Нас тут вісім осіб. Кожен комунікатор — підготовлений. Ми знаємо англійську, а деякі навіть іврит.  Цього року вперше за всі часи в Умані — незабутня атмосфера. Хасиди обіймають, цілують і носять нас на руках після понад 20-годинної подорожі. Може, бачили вчора відео, де хасиди носять на руках військового? Це був я! Ми провели роботу з місцевою теробороною, яка, як і  раніше, тут працює й допомагає. Загалом ми є містком між прибулою єврейською громадою та органами місцевого самоврядування.
Олександр каже, що нинішня подорож для багатьох прочан — незабутня:
- Війна наклала відбиток на спілкування хасидів і українців. Майже всі приїжджі відмічають, що такої гостинності,  такої щирості й розуміння ніколи не бачили від українців. Своєю чергою євреї намагаються відповідати тим же. Від хасидів не було жодного порушення комендантської години. Маємо вдесятеро менше різноманітних протоколів, постанов про порушення громадського порядку. Ми людей готували два місяці. Можна сказати, що 99% із них задоволені. Й слава Богу!
Наразі в Умані завершились культові заходи з нагоди святкування Рош га-Шана, вони тривали з 25 по 27 вересня. Паломники вже почали виїжджати з України.
За словами заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка, в цьому році під час святкування Рош га-Шана заходи безпеки були безпрецедентними у зв’язку з російською агресією та можливими провокаціями. В Умані безпеку і порядок забезпечували понад 600 правоохоронців. В місті було розгорнуто роботу міжвідомчого Оперативного штабу, до складу якого увійшли представники Національної поліції, Національної гвардії, Служби безпеки України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Територіальної оборони Збройних сил України та місцевої військової адміністрації.
В Умані запровадили заборону на продаж алкогольних (слабоалкогольних) напоїв і піротехнічних виробів, та обмежили рух транспортних засобів і доступ до районів паломництва. Також на час святкування Рош га-Шана в Умані посилили пропускний режим і контроль за переміщенням громадян. Правоохоронні органи проводили контрдиверсійні та антитерористичні заходи.
До війни на Рош га-Шана в Умань приїздили від 20 до 40 тисяч хасидів.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
архитектура, живопись, спорт, Україна, Верховная Рада, юмор, соревнования, Війна, пандемия, митинги, авиация, фестивали, полиция, политика, Нацгвардия, сборная Украины, церковь, Киев, город, Зеленский, джаз, выставки, ВМС, Львів, традиции, Александр Зубко, Новый Год, столкновения, праздники, медицина, выборы, фотоподборки, уикенд, терроризм, США, Майдан, туризм, животные, Польша, Дмитрий Дятлов, путешествия, военная техника, Киевщина, #Євромайдан, Путин, история, Велика Британія, Одесса, протесты, стихийные бедствия, дизайн, дети, фотоконкурсы, оккупация, фотография, мода, музыка, суд, карантин, природа, пейзажи, искусство, ЗСУ, НАТО, культура, солдат, Динамо, война, футбол, обстрелы, Київ, Карпаты, ДСНС, Шахтер, люди, мир, ВСУ, передовая, Бахмут, коронавирус, фотопроект, зима, общество, марш, пожары, женщины, Париж, автомобили, технологии, акции, Порошенко, Китай, корабли, Донбасс, портрет, Россия, самолеты, Сергей Смоленцев, пляжи, учения