НОВИНИ ДНЯ: Нові предмети та стрільби: як закон про нацспротив змінить навчання школярів та студентів  Гороскоп на 26 березня для всіх знаків зодіаку: фінансові справи складуться на вашу користь  Коли садити картоплю у квітні 2026: сприятливі та несприятливі дні за місячним календарем  У четвер в Україні подекуди дощі, вдень до +18°  Мобілізація, терміни служби, окремі підходи для піхоти: для українців готують зміни  Гучний скандал у ЄС: чи міг Сіярто передавати Росії секретні дані про Україну  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 26 березнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
14.08.2025   Україна, Київ   OBOZ.UA, Контракти

У мережі показали, як у 1976 році Північний міст Києва випробовували на міцність вантажівками. Унікальне фото

Північний міст є важливою транспортною артерією, яка об’єднує правий та лівий берег Києва. Завдяки унікальному фото ми можемо дізнатися, яким чином його випробували на міцність перед офіційним відкриттям. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.

Знімок опублікували у спільноті "Спрага": в Києві цікаво" у соціальній мережі Facebook. Шляхопровід є частиною Малої окружної дороги.

Погляд у минуле

"Київ, 1976 рік. Міст, який випробовували на міцність вантажівками. Перед вами рідкісне фото Північного мосту (тоді – Московського) у момент фінальних випробувань перед відкриттям. На нього виїхали десятки вантажівок, щоб перевірити, чи витримає конструкція", – йдеться і повідомленні.

Північний міст (до 2018 року – Московський) – міст через Дніпро у Києві, пам'ятка архітектури. Введений в експлуатацію 3 грудня 1976. Це був перший вантовий міст в СРСР з одним пілоном. Висота пілона – 119 метрів, а головний проліт біля лівого берега – 300 метрів.

Шляхопровід пов'язує правобережні житлові райони з житловими масивами Райдужний, Троєщина, Воскресенка.

Трохи історії

У 1938 році в Києві розпочалось будівництво двох залізничних тунелів під річкою Дніпро, які у наші дні більш відомі як "сталінське метро". Їх спорудження так і не було завершено через початок Другої світової війни, але завдяки невідомому фотоаматору ми можемо побачити, який вигляд вони мали у 1943 році.

Позагоряти на пляжі – улюблений вид літнього відпочинку мешканців та гостей Києва. Завдяки відомому фотографу Борису Градову ми можемо побачити, що такі в Гідропарку в 1980-х роках були буквально "забиті" відпочиваючими.

Як повідомляв OBOZ.UA, у самому центрі Києва можна знайти унікальний льох, який збудували у 1713 році для Михайлівського Золотоверхого монастиря. Він не тільки зберігся до наших днів, але й досі виконує свою функцію.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
пейзажи, марш, соревнования, митинги, коронавирус, ВМС, Порошенко, церковь, технологии, фестивали, Китай, туризм, Киевщина, уикенд, женщины, культура, Сергей Смоленцев, Шахтер, акции, Донбасс, архитектура, полиция, ЗСУ, Верховная Рада, Зеленский, Киев, праздники, оккупация, передовая, Україна, Київ, футбол, история, животные, Путин, выборы, Новый Год, протесты, терроризм, корабли, традиции, солдат, НАТО, #Євромайдан, Нацгвардия, пожары, мода, ДСНС, фотоподборки, путешествия, искусство, джаз, самолеты, политика, Александр Зубко, учения, юмор, выставки, автомобили, пандемия, военная техника, фотоконкурсы, дети, Одесса, Дмитрий Дятлов, город, зима, Майдан, пляжи, война, спорт, мир, общество, карантин, столкновения, Польша, суд, живопись, музыка, дизайн, Війна, ВСУ, авиация, портрет, природа, Велика Британія, Бахмут, Париж, Россия, фотография, обстрелы, люди, США, сборная Украины, стихийные бедствия, экология, фотопроект, Динамо, Львів, медицина