Фото і Відео
Фоторепортажі
Rapid Trident – 2018: активна (польова) фаза
В рамках багатонаціонального українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент – 2018» («Rapid Trident – 2018») триває активна або польова фаза вишколу військ. За легендою навчань, на другий день активної фази розпочалось широкомасштабне вторгнення військ сусідньої умовної держави. Важкі умовні бої тривають, водночас з вторгненням армійських підрозділів, активізувалися і ворожі спецпризначенці. Чисельна диверсійно-розвідувальна група умовного противника здійснила спробу взяти у заручники одного з умовних керівників коаліційних збройних сил.
З цією метою умовні диверсанти з засідки здійснили напад на колону, у якій пересувався високопосадовець. Роль ворожого спецназу грав підрозділ українського OPFOR, командири та більшість бійців якого мають бойовий досвід, у тому числі й досвід успішних наступальних дій. І засідка була влаштована та «відіграна» за всіма правилами військового мистецтва: раптовість, ідеально вибране місце (ділянка вузької лісової дороги, оточена зарослими чагарником ярами), з першого гранатометного пострілу підбита головна машина…
Але колону охороняли бійці одного зі спеціалізованих підрозділів Управління державної охорони України, чия військова спеціалізація – протидія будь-яким диверсійним атакам. Тому, хоча в результаті інтенсивного умовного боєзіткнення бійцям OPFOR і вдалося заблокувати рух колони та завдати умовних втрат українській стороні, досягнути своєї головної мети – взяти у полон та допитати представника командування багатонаціональної дивізії, українські військові їм не дозволили.
Третій день польової фази навчання: ворога зупинено, готуємо наступ. Завдяки злагодженим діям командування та особового складу українських і багатонаціональних збройних сил, підрозділів Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України та Управління державної охорони України наступ умовного ворога зупинено. За сценарїєм навчання, тепер має розпочатися наступ наших сил. Мета – знищення умовного ворога та вихід на лінію державного кордону. Після вирішення цієї задачі – спланований перехід до практичного відпрацювання стабілізаційних дій на звільненій від ворога українській території.