НОВОСТИ ДНЯ: Прийде потепління. Синоптики розповіли, де 1 квітня буде найхолодніше та дощі  Україна готується до контрнаступу: потрібна важка техніка та підготовлені бійці, - Резніков  Міфи про е-рецепт: що потрібно знати  Дощі, але тепло. Якою буде погода в Україні на вихідні  У Росії зросла кількість громадян, які виступають проти війни в Україні – дослідження  Мобілізація в Україні: як батько неповнолітніх дітей може отримати відстрочення  Великий контрнаступ ЗСУ наближається: що відомо про можливі терміни і напрямкивсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
10.07.2019   Чорне море   dpsu.gov.ua, radiosvoboda.org

У Чорноморському регіоні триває активна фаза «Сі Бриз-2019»

Морські прикордонники в рамках активної фази навчань «Сі Бриз – 2019» відпрацювали в морі безпарашутне десантування, відбиття атак малих швидкісних катерів, маневрування та різні види стрільб.
За цьогорічним планом навчань кораблі та катери Морської охорони входять до складу 3 тактичних груп. Дві з яких інтернаціональні – до їх складу крім корабельно-катерного складу Морської охорони Держприкордонслужби і ВМС ЗСУ, включені кораблі та катери країн-партнерів, у тому числі колеги-прикордонники з Грузії. А третя група сформована на річці Дунай і складається виключно з одиниць Морської охорони: два кораблі проекту «Шмель» та два швидкісних малих катери UMS-1000.
Протягом кількох днів корабельно-катерний склад тактичних груп на відкритій воді відпрацьовував планові заходи і мужньо перемагав погодні примхи. Схоже погода включила свою «вільну гру» поза планом навчань і проводила додаткові тренування екіпажів, штурмових команд та водолазів. Тим не менш, програма навчань відпрацьовується в повному обсязі.
Актуальним елементом для тренувань є відбиття атак малих швидкісних катерів, саме такими діями провокує агресор у морі. Швидкими та загрозливими маневрами створюючи навігаційну небезпеку, використовуючи перевагу у розмірі і швидкості «ворожі маломірки» намагаються пошкодити корабель, зупинити його або й зовсім позбавити ходу. «Відбиття атаки для корабля Морської охорони – це не тільки відкриття вогню і зупинення, або знищення противника, а ще й збереження своєї бойової одиниці, свого екіпажу, а в реаліях, то цілком можливо і забезпечення безпеки цивільних суден, що знаходяться в районі. Тому дії всього екіпажу мають бути чіткими, злагодженими, швидкими та рішучими», - каже командир корабля морської охорони «Павло Державін» Віталій Кубарич.
Атаку відбито, елемент навчань зараховано, командиром тактичної групи оцінено «добре». Маневрування та плавання в строях вправа не така видовищна і динамічна, але дуже інтелектуальна та спрямована на відпрацювання комунікації. Саме в таких вправах максимально вдається відшліфувати англійську, активізувати штурманську підготовку та закріпити знання й навички застосування стандартів НАТО. Хоча це й не типове для правоохоронної структури, якою є прикордонна служба, але ж військовий компонент в нашій діяльності передбачає спільні дії з партнерами в морському театрі Чорного моря, тому ми маємо бути готові і навчені, впевнені в тому, що здатні діяти злагоджено», - зауважив представник Морської охорони в штабі навчань капітан 2 рангу Юрій Нечипорук.
Саме тому було не менш важливо відпрацювати й спільні бойові стрільби у складі багатонаціональної та різноманітно озброєної тактичної групи. Програма стрільб передбачала декілька вправ – це попереджувальна стрільба для зупинки судна-порушника, стрільба по повітряним та надводній цілі. Зауважимо, що заздалегідь, формуючи план навчань, координаційна група офіцерів Регіонального управління морської охорони закладає саме ті вправи й завдання на опрацювання, що максимально відповідають виду реальної діяльності Морської охорони, повсякденної служби.
До речі, протидиверсійні напрацювання бійців відділів спеціальних дій на воді котрий рік поспіль є дієвими, новаційними, ефективними та актуальними в умовах розвитку ситуації в тому самому кризовому регіоні, де триває гібридна війна. За аналізом та оцінкою ризиків, цілком імовірно перевезення заборонених і небезпечних речовин суднами закордонного прямування під виглядом цивільних вантажів, перевезення товарів з портів ТОТУ із переховуванням комерційних слідів через підставні документи тощо. Практика останніх років також свідчить про наявність відчайдухів-капітанів, які розуміючи глибину прихованого на судні правопорушення, намагаються втекти від корабля Морської охорони, безпідставно відмовити у висадці оглядової групи, навіть спрямувати судно на мілину чи пошкодити механізми. У таких умовах штурмова група спеціального підрозділу Морської охорони готується до висадки на судно порушник в будь-який можливий спосіб: з-під води, з бортового човна на ходу, навіть, з неба. І всі ці вміння бійці постійно відпрацьовують, вдосконалюють, розвивають.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Шахтер, Порошенко, Верховная Рада, праздники, война, ВМС, Зеленский, культура, Сергей Смоленцев, дизайн, тест-драйв, военная техника, оккупация, показы, футбол, Дмитрий Дятлов, юмор, автомобили, живопись, общество, Майдан, Киев, экология, парады, зима, самолеты, архитектура, Китай, США, Рождество, ЗСУ, Путин, технологии, медицина, учения, Нацгвардия, спорт, сборная Украины, Крым, протесты, природа, акции, дети, карантин, мода, фестивали, Львів, терроризм, уикенд, ДСНС, путешествия, выборы, история, пожары, Динамо, коронавирус, передовая, авиация, Новый Год, животные, портрет, город, митинги, ВСУ, столкновения, стихийные бедствия, НАТО, Одесса, традиции, пляжи, фотография, пандемия, полиция, Александр Зубко, Польша, выставки, фотопроект, Россия, люди, музыка, политика, церковь, женщины, визиты, Киевщина, соревнования, фотоподборки, обстрелы, искусство, суд, мир, Карпаты, солдат, корабли, туризм, фотоконкурсы, марш, пейзажи, #Євромайдан, Донбасс