НОВИНИ ДНЯ: Місячний посівний календар на липень 2026 року: сприятливі і несприятливі дні  Спека вдарить на повну: на Київщині очікуються аномальні температури  Окупант пригрозив Кремлю повстанням і звернувся до Путіна: Пєсков відреагував  Лукашенко прилетів до Путіна після прохання не втягувати Білорусь у війну  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 27 червня  До +40 градусів: на Україну суне сильна спека з Африки  Їм нарешті почне щастити: 4 знаки зодіаку, які спіймають удачу за хвіст 27 червнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
08.05.2020   Одеса, Україна   armyinform.com.ua

На абордаж: навчання спецназу ВМС в Одеському порту

У Практичній гавані Одеси пройшли тактико-спеціальні навчання одного з підрозділів спеціального призначення Військово-Морських Сил ЗС України. Флотські спецпризначенці тренувалися здійснювати штурмові й абордажні дії з метою висадки на судно, що було захоплене незаконними збройними формуваннями противника, вчилися ліквідовувати бойовиків і звільняти судно з облоги.
У ролі захопленого корабля було навчальне судно «Лісозаводськ». Адже воно ідеальне місце для таких видів тренувань. Конструктивні особливості судна дають змогу якісно проводити штурмові й абордажні дії, а також виконувати елементи з альпіністської підготовки.
Тренування вирізнялися особливою динамічністю зі жвавим застосуванням раптових ввідних. За легендою, незаконні збройні формування противника захопили судно та взяли його під свій контроль. Підрозділу спеціального призначення ВМС ЗС України поставили завдання якомога швидше здійснити штурмові й абордажні дії, провести висадку на захоплений об’єкт, знайти та ліквідувати бойовиків.
‒ У процесі тренування на швидкохідних катерах потрібно враховувати можливості безпечного підступу до судна, особливості вітру та хитавиці моря, щоб правильно використовувати штурмові драбини для висадки на борт. Є встановлені процедури застосування зброї й ведення стрільби у внутрішніх приміщеннях захопленого об’єкта, ‒ розповідає командир підрозділу спеціального призначення ВМС ЗС України.
Піднявшись на борт судна, спецпризначенці розділились на дві групи. Перша швидко дістається на капітанський місток, водночас друга має зайти в машинне відділення. Таким чином, захопивши ці два важливих об’єкти, бійці матимуть змогу взяти під свій контроль судно й зупинити його рух. Лише після цього моряки приступають до пошукових дій та прочісування всіх приміщень судна. Рухаючись внутрішніми коридорами, група спецпризначенців виявила бойовиків та, ефективно застосувавши заходи вогневого впливу, знищила противника. У кормовій частині судна, заблокувавшись в одному з приміщень, активно відстрілювалась інша група незаконних збройних формувань. Бійці швидко погасили войовничий запал ворога та ліквідували бойовиків. Одного з них удалося захопити з допомогою наручників.
‒ Під час таких тренувань потрібно враховувати всі особливості й процедури звільнення судна від незаконних збройних формувань. Про що йдеться? Передусім треба бути готовим, що противник може встановити на судні саморобні вибухові пристрої й розставляти різноманітні пастки у приміщеннях. Для цього ми проходимо курс інженерної підготовки. Далі є свої особливості під час звільнення можливих заручників на судні. Не можна забувати й про досконале володіння прийомами рукопашного бою, адже в замкненому просторі важливим є насамперед швидке реагування на випади супротивника, ‒ командир підрозділу.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
сборная Украины, мода, Дмитрий Дятлов, авиация, Китай, живопись, фестивали, Нацгвардия, архитектура, пейзажи, общество, медицина, столкновения, акции, Киевщина, терроризм, Порошенко, Львів, церковь, НАТО, Сергей Смоленцев, война, фотопроект, Путин, фотоконкурсы, город, спорт, пандемия, Донбасс, искусство, праздники, коронавирус, политика, корабли, портрет, Динамо, Бахмут, зима, самолеты, дети, фотография, традиции, животные, передовая, Александр Зубко, музыка, протесты, ВМС, джаз, технологии, США, Київ, обстрелы, путешествия, уикенд, карантин, дизайн, природа, митинги, люди, Велика Британія, полиция, выборы, туризм, история, выставки, Россия, соревнования, марш, ВСУ, культура, #Євромайдан, суд, Новый Год, пляжи, пожары, Одесса, Війна, мир, Зеленский, Україна, ЗСУ, Шахтер, оккупация, Польша, Майдан, фотоподборки, учения, Росія, Киев, стихийные бедствия, юмор, автомобили, женщины, ДСНС, Париж, военная техника, Верховная Рада, футбол, солдат