НОВИНИ ДНЯ: Їм нарешті почне щастити: 4 знаки зодіаку, які спіймають удачу за хвіст 27 червня  У Кремлі вибухнули новою істерикою: Захарова заявила про "анексію" Молдови  “До цього треба готуватись”: Буданов відверто відповів, чого очікувати після закінчення війни з РФ  У Криму та Севастополі окупанти ввели режим надзвичайної ситуації  Комарі більше не кусатимуть: які рослини посадити в саду, щоб відлякати комах  Шість шкідників, які можуть залишити вас без врожаю помідорів: як їх вчасно зупинити  Літня спека чи грози: синоптики дали прогноз на 25 червня для Києва та всієї Українивсі новини дня
Фоторепортажіметки: дзюдо
  • Дві бронзи: Білодід та Рейзлін Дві бронзи: Білодід та Рейзлін

    20-річна українська дзюдоїстка Дар'я Білодід виборола бронзову медаль у ваговій категорії до 48 кг на Олімпійських іграх у Токіо. Це перша медаль для України на цій Олімпіаді та перша за часи незалежності олімпійська нагорода у жіночому дзюдо, повідомили в Національному олімпійському комітеті. У чвертьфіналі Білодід перемогла спортсменку з Португалії Катаріну Косту, проте у півфіналі поступилася японці Фуну Тонакі. Після цієї поразки українка могла претендувати лише на "бронзу" - для цього потрібно було перемогти ізраїльську дзюдоїстку Ширу Рішоні, що їй і вдалося. Після завершення змагань Дар'я пояснила у Facebook, чому "бронзу" у Токіо зустріла зі сльозами на очах: "Коли мені було 6 років, у мене з'явилася одна мрія, яка всі ці роки була у мене в голові і допомагала долати труднощі. Я мріяла про золоту Олімпійську медаль. Я багато тренувалася, голодувала, терпіла, коли було дуже боляче, відмовляла собі у багатьох речах. Я ніколи нікому про це не розповідала, це знають лише найближчі люди, які бачили, яким важким був мій шлях. Все це заради одного олімпійського золота". Дзюдоїстка зізналася, що після поразки у боротьбі за вихід у фінал "була пригнічена, розбита і зовсім не налаштована на боротьбу за бронзу": "Єдине, що змотивувало мене, це останні мамині слова перед виходом на татамі: "Виграй цю медаль заради мене". І я це зробила, заради неї і тата. Тому що вони заслужили цю медаль і присвячую її я їм. А мрія у мене все ще є і я нікому не дам забрати у мене її здійснення!".Шпажист Ігор Рейзлін приніс Україні другу медаль на Олімпіаді в Токіо. Він став бронзовим призером змагань, перемігши італійця в поєдинку за третє місце. Спочатку він програвав у поєдинку, згодом зміг зрівняти рахунок, а наприкінці вирвав перемогу. Перед цим Рейзлін не зміг пробитися до фіналу, поступившись у півфіналі французу Ромену Каннону. Той у фіналі переміг угорця Гергея Шіклоші і завоював золоту медаль. Раніше, у 2019 році, Ігор Рейзлін виграв бронзову нагороду на Чемпіонаті світу з фехтування у Будапешті в індивідуальних поєдинках шпажистів, і "срібло" у складі української команди.

    26.07.2021 30 30218