НОВИНИ ДНЯ: У цих знаків Зодіаку з’являться нові можливості найближчим часом  У Путіна заговорили про "сигнали" від США і зробили нову заяву щодо України: деталі  Чи буде в Україні банкнота 5000 гривень: що кажуть в НБУ про топ-номінали  Де на Місяці ховається вода: нове відкриття здивувало науковців  Як і скільки заяв подавати абітурієнтам, щоб не "пролетіти" зі вступом: пояснення МОН  Свята у серпні 2026 року: повний перелік важливих дат в Україні та світі, чи будуть додаткові вихідні  Тепло, але води в річках може стати більше: де в Україні чекати грози 15 липнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
26.07.2021   Японія   Reuters, BBC, Getty Images, НОК України

Дві бронзи: Білодід та Рейзлін

20-річна українська дзюдоїстка Дар'я Білодід виборола бронзову медаль у ваговій категорії до 48 кг на Олімпійських іграх у Токіо. Це перша медаль для України на цій Олімпіаді та перша за часи незалежності олімпійська нагорода у жіночому дзюдо, повідомили в Національному олімпійському комітеті. У чвертьфіналі Білодід перемогла спортсменку з Португалії Катаріну Косту, проте у півфіналі поступилася японці Фуну Тонакі. Після цієї поразки українка могла претендувати лише на "бронзу" - для цього потрібно було перемогти ізраїльську дзюдоїстку Ширу Рішоні, що їй і вдалося.
Після завершення змагань Дар'я пояснила у Facebook, чому "бронзу" у Токіо зустріла зі сльозами на очах: "Коли мені було 6 років, у мене з'явилася одна мрія, яка всі ці роки була у мене в голові і допомагала долати труднощі. Я мріяла про золоту Олімпійську медаль. Я багато тренувалася, голодувала, терпіла, коли було дуже боляче, відмовляла собі у багатьох речах. Я ніколи нікому про це не розповідала, це знають лише найближчі люди, які бачили, яким важким був мій шлях. Все це заради одного олімпійського золота".
Дзюдоїстка зізналася, що після поразки у боротьбі за вихід у фінал "була пригнічена, розбита і зовсім не налаштована на боротьбу за бронзу": "Єдине, що змотивувало мене, це останні мамині слова перед виходом на татамі: "Виграй цю медаль заради мене". І я це зробила, заради неї і тата. Тому що вони заслужили цю медаль і присвячую її я їм. А мрія у мене все ще є і я нікому не дам забрати у мене її здійснення!".
Шпажист Ігор Рейзлін приніс Україні другу медаль на Олімпіаді в Токіо. Він став бронзовим призером змагань, перемігши італійця в поєдинку за третє місце. Спочатку він програвав у поєдинку, згодом зміг зрівняти рахунок, а наприкінці вирвав перемогу. Перед цим Рейзлін не зміг пробитися до фіналу, поступившись у півфіналі французу Ромену Каннону. Той у фіналі переміг угорця Гергея Шіклоші і завоював золоту медаль.
Раніше, у 2019 році, Ігор Рейзлін виграв бронзову нагороду на Чемпіонаті світу з фехтування у Будапешті в індивідуальних поєдинках шпажистів, і "срібло" у складі української команди.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
США, Україна, общество, история, живопись, политика, сборная Украины, пожары, фестивали, архитектура, пляжи, люди, Порошенко, НАТО, медицина, дети, уикенд, авиация, #Євромайдан, фотоконкурсы, Шахтер, путешествия, ДСНС, карантин, оккупация, Львів, ЗСУ, столкновения, город, коронавирус, соревнования, культура, Донбасс, суд, животные, футбол, джаз, пандемия, военная техника, искусство, самолеты, Одесса, Париж, обстрелы, спорт, Велика Британія, фотоподборки, Александр Зубко, Майдан, туризм, музыка, праздники, марш, Киевщина, Нацгвардия, корабли, традиции, Сергей Смоленцев, природа, автомобили, Зеленский, Верховная Рада, терроризм, выборы, юмор, фотография, дизайн, митинги, полиция, война, Динамо, учения, выставки, ВМС, Путин, технологии, стихийные бедствия, Війна, передовая, Київ, зима, Новый Год, пейзажи, Россия, портрет, церковь, женщины, Дмитрий Дятлов, акции, Бахмут, Росія, солдат, Киев, мир, Китай, фотопроект, протесты, Польша, мода, ВСУ