Верно говорят, что мудрость в народе живёт! Трезвомыслящая 73-летняя россиянка.
Як працювала Путінська стратегія залякування і коли лідери країн Заходу перестали боятися Москву. Коментує військовий експерт Сергій Грабський
Силам територіальної оборони заборонили використання особистого транспорту для службових цілей, а вже наявні автомобілі, передані волонтерами та благодійними організаціями – потрібно поставити на баланс частин. Таке розпорядження поки стосується лише Оперативного командування «Північ», однак самі військові не виключають, що надалі такі обмеження торкнуться й інших. Анастасія Середа розбиралася, що стало причиною такого указу від Міноборони і які можуть бути наслідки.
Зранку 24 лютого російські ракети вдарили по аеродрому в Новому Калинові на Львівщині. 12 окрема бригада армійської авіації імені генерал-хорунжого Віктора Павленка, яка там базувалася, до нападу росії підготувалася: у ніч атаки гвинтокрили передислокували, і за словами військових, уся авіація вціліла. З самого початку вторгнення військові пілоти виконували бойові завдання: перевозили зброю, знищували російську техніку та особовий склад на Київщині, опісля — працювали на Донеччині. Та найскладнішою операцією для льотчиків став прорив на «Азовсталь», коли Маріуполь уже був оточений. За участь у цій операції військових 12 бригади, які виконували польоти, нагородили званням «Герої України». Вони доставили захисникам «Азовсталі» медикаменти, їжу та зброю, а звідти евакуювали тяжко поранених. А втім, не всі військові повернулися із небезпечного завдання.
На лівому березі Дніпра на Херсонщині відбувається ротація військ ворога, одні підрозділи змінюють інші. Армія РФ зосереджена на активній обороні і водночас завдає постійних ударів по правобережжі. Для цього ворог застосовує всі наявні засоби від мінометів до «Градів» та іншої ствольної артилерії. Але ознак створення наступального угруповання, яке може зараз нести загрозу Херсону, немає. Як українські військові захищають Херсон та стримують ворога постійним вогневим контролем його позицій, – розповів Донбас Реалії начальник прес-служби тактичної групи «Гром» Дмитро Плетенчук.
Підрив греблі на річці Ірпінь зупинив російський наступ на Київ. Майже рік по тому село Демидів, яке тоді взяло удар на себе, досі частково підтоплене. Вода, крига, болото, жаби. Місцеві мешканці втратили городи і бояться залишитися без осель, які поступово руйнує вода.
Не їхати по протез за кордон, а отримати його в Україні. За час широкомасштабного вторгнення потреба у протезуванні втрачених унаслідок обстрілів кінцівок значно зросла як серед військових, так і серед цивільних. У новому репортажі Мар'яни П'єцух дивіться історії пацієнтів, які спочатку намагалися отримати протез за кордоном, а врешті отримали його у Львові в центрі «Незламні».
Гармати FH-70 передали Україні одними з перших – як і американські гаубиці M777, ЗСУ отримали їх навесні. Цю артилерію калібру 155 мм передали дві країни – Естонія та Італія. Після місяців ведення інтенсивного вогню гармати продовжують працювати у складі артилерійської бригади на Запорізькому напрямку – навіть тут, де бойові дії спокійніші порівняно з Донбасом, артилеристи лише однією батареєю з шести гармат випустили понад 15 тисяч боєприпасів. Найбільш зносиму частину гармати – ствол, замінювати ще не доводилося, але окремі гармати втратили у боях, інші, враховуючи інтенсивність бойових дій, періодично ламаються. Частину поломок військові усувають самостійно, іншим доводиться викликати ремонтні команди. Бійці розповіли, як показали себе західні гармати калібру 155 мм у бойових діях та з якими проблемами доводиться стикатися на восьмому місяці їх використання у боях із російськими окупаційними військами в Україні. Автор: Роман Пагулич
59 окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка нині боронить східний напрямок. Допомагає їм у цьому техніка, яку українським військовим вдалося затрофеїти на півдні. Як трофейна «Мста-Б» працює по окопах росіян — у репортажі hromadske.
Вперше за багато років у селі Криворівня на Франківщині святкують Різдво 25 грудня. Люди зібралися на святкове богослужіння у церкві та співали традиційні колядки, незважаючи на те, що деякі захисники цього року зустріли свято на фронті, а є й загиблі на війні.
Українські танкісти на модернізованому Т-64 відпрацьовують по російським військовим та найманцям групи «Вагнера» під Бахмутом. Вогонь ведуть з закритої вогневої позиції за координатами БПЛА. Під час масованих штурмових дій противника танкісти виїжджають на бойові завдання безпосередньо на передову - там висока концентрація протитанкових керованих комплексів і артилерії, яка накриває будь-яку бронетехніку, що затримується там надовго, тому завдання виконують максимально швидко. Російські військові, за словами танкістів, на цьому напрямі бронетехніку майже не використовують через насиченість української оборони різноманітними ПТРК. Автор: Роман Пагулич
о фармрынке
влажность:
давление:
ветер:
Контракти.UA