НОВОСТИ ДНЯ: Нова війна на Близькому Сході: чому конфлікт "Талібану" і Ірану вигідний Україні  Вченим вперше вдалося зафіксували гігантський циклон на північному полюсі Урану  "Хочуть розчленувати нашу країну": Лавров пожалівся на західні країни, які планують передати Україні F-16  Дощі на півдні й сході, місцями гроза: прогноз погоди на сьогодні  "Йде війна на всіх напрямках": у Путіна заговорили про загрозу для Росії  У РДК розповіли, як вони із вітерцем проїхали кордон Росії: "Там не було нікого"  Це реально: генерал розповів, як і за якої умови можуть вбити Путінавсе новости дня
01.08.2017 1146

Чим корупціонер відрізняється від антикорупціонера

Бачу, треба ще раз написати простими словами, чим корупціонер відрізняється від антикорупціонера, бо не всі розуміють різницю. Якщо корупціонер має будинок і машину, антикорупціонер має будинок і машину, то яка ж різниця? Виходить, її нема!


Розберемо простіший випадок, коли антикорупціонер живе на грантові кошти, бо саме цей випадок страшенно турбує більшість населення. Отже, американці та європейці дають Україні гроші на розвиток і щиро зацікавлені в тому, щоб їхні гроші не розкрадалися. Для того вони поставили людей, яким довіряють, і платять їм за це. Це їхні гроші, і вони їх витрачають так, як бажають, і дають тим, кому бажають, і моєї чи вашої точки зору чи дозволу при цьому не питають. Якщо їх не задовольняє рівень прозорості, звітності чи якість роботи, то вони цій людині чи організації більше грошей не дають. Якщо вони заявляють, що все гаразд, і продовжують платити, значить, їх все влаштовує.
Треба навчитися рахувати гроші у своїй кишені, а не в чужій. Це ознака дорослості. Ви не можете прийти з вулиці до роботодавця і вказувати йому, скільки і як він має платити своїм робітникам. Він вас відправить на три букви і буде правий.
Другий випадок, коли антикорупціонер не отримує грантових грошей. Це означає, що він/вона десь працює, а громадською роботою займається у вільний час. Яким чином ця людина заробляє гроші у робочий час у приватному секторі, це її особиста справа, чи не так? Якщо це кваліфікований фахівець, то отримує високу зарплату, і це нормально, чи не так? З якого біса обов’язково треба бути бідним, непрофесійним і не здатним до роботи?
Натомість корупціонер краде ВАШІ гроші. Це ви його найняли як платник податків і громадянин. Це ваші гроші, а не гроші американців чи європейців. Здається, ваші гроші повинні вас хвилювати більше, чи не так? Якщо це не так, то не питайте, чому у вас мало грошей. Відповідь буде простою: тому що ваші гроші вас хвилюють менше, ніж чужі.
Допомагаючи корупціонерам пригноблювати антикорупціонерів (навіть однією лише моральною підтримкою цього процесу, навіть лише одним дитячим нерозумінням суті питання), ви допомагаєте корупціонерам розкрадати гроші платників податків та іноземних донорів, які вони дають на розвиток України.
Підкреслюю: в цих нотатках не йдеться про якихось конкретних осіб, бо завжди можуть бути виключення. Йдеться про принцип, а він непорушний: корупціонер краде ваші гроші, антикорупціонер хапає його за руку, а ви стаєте або на один бік, або на інший. Вирішувати вам.
Пізніше додана примітка:
В даному контексті слово "антикорупціонер" вживається у значенні "громадський активіст, що займається антикорупційною діяльністю".
Державні службовці, що працюють у спеціалізованих антикорупційних органах, а також політики -- це інші категорії.
Бачу з коментарів, багатьом не подобається, що американці та європейці порядкують в Україні: роздають тут поради, гранти та технічну допомогу.
Не проблема, можна відмовитися. Питання в тому, чим ми станемо без цих порад і без цієї допомоги.
У міжнародній політиці не буває безкорисливих порад і безкорисливої допомоги. Американці та європейці турбуються лише про свої інтереси. Сьогодні їм потрібна сильна Україна як бар'єр проти Росії, заможна Україна як ринок збуту, справедлива Україна як поле для інвестицій, освічена Україна як ринок праці. Скажіть за це дякую, бо якщо би ми були їм не потрібні, то були би схожі на Бангладеш, Венесуелу чи Сомалі.
Наше кінцеве завдання - побудувати сильну країну, якій допомога не буде потрібна. Але поки що саме їхній тиск примушує нас до трансформації країни на сильнішу, заможнішу, справедливішу та освіченішу. Тому що тиск знизу, від громадян, недостатній. Саме Захід є сьогодні основним драйвером реформ в Україні - не політики, не уряд, не громадяни. Прикро, але факт.
Почитайте класичну оповідь Пола Андерса "Рука допомоги". І ви побачите різницю. Можна відмовитися від допомоги там, де є сильні лідери і сильне суспільство. Якщо слабкі лідери, слабке суспільство - беріть, що дають, і не скаржіться.
Автор: Валерій Пекар

 

Оценка материала:

5.00 / 2
Чим корупціонер відрізняється від антикорупціонера 5.00 5 2
01.08.2017 1146
comments powered by Disqus
Еще колонки: Колонки / Блоги
  • Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО

    Іван Киричевський: Навряд чи рашистські обстріли ракетами та «Шахедами» досягають очікуваного пропагандистського результату. Бо тепер і зі сторони ЗСУ активізувались удари в нічний час по ворожим тилам, невідомим ворогу далекобійним озброєнням. І це все викликає у російських «воєнкорів» стан «тривожно», а не стан захоплення влучанням їх «високоточних» ракет по нашій території.

  • Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги

    Сергій Собко: Майже півтора року широкомасштабної війни яскраво ілюструють очевидне – регулярного війська недостатньо для боротьби із чисельнішим ворогом впродовж тривалого часу. Тому держава вимушена проводити мобілізацію цивільного населення. Як зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний «Війну починають кадрові військові, а завершують вчителі, інженери, бухгалтери». Саме тому кінцевий результат війни залежить від того, наскільки вчорашні цивільні зможуть адаптуватися до військової служби та до умов бойових дій. Від того, яким сержантом буде вчорашній вчитель, яким сапером – вчорашній інженер і яким стрільцем – звичайний бухгалтер.

  • Білгородський ляпас: який нам з того резон? Білгородський ляпас: який нам з того резон?

    Юрій Богданов: Чому невідомі патріоти Росії роблять те що роблять в Білгородській області? А до цього щось таке було в Курській і Брянській.  Поясню кілька базових положень.

  • Зведення з фронту. Дещо про Бахмут та "Сіверський контекст" Зведення з фронту. Дещо про Бахмут та "Сіверський контекст"

    Костянтин Машовець: На Лиманському напрямку командування військ противника продовжує спроби покращення своїх позицій на тактичному рівні за рахунок вводу у бій частково поповнених підрозділів 2-го армійського корпусу (АК) Південного воєнного округу (ПівдВО) та 20-ї загальновійськової армії (ЗВА) Західного ВО. Зокрема, протягом останніх двох тижнів у бій були введені підрозділи 123-ї та 127-ї окремих мотострілецьких бригад (омсбр) 2-го АК та 254-го мотострілецького полку (мсп) 144-ї мотострілецької дивізії (мсд) 20-ї ЗВА по наступним напрямкам:

  • Мы наблюдаем начало путинского переселения народов: России нужны солдаты и рабочая сила Мы наблюдаем начало путинского переселения народов: России нужны солдаты и рабочая сила

    Владимир Фесенко: 10 мая появился указ Президента РФ о призыве граждан Российской Федерации, пребывающих в запасе, на военные сборы в 2023 г. Вот вам россияне и новая волна мобилизации, правда, пока, в скрытом виде – под прикрытием призыва на военные сборы. Это, наверное, запоздалое поздравление Путина россиянам с 9 мая. При этом два пункта этого указа российского президента носят секретный характер. К чему бы это? А может сборы будут проводиться на оккупированных территориях Украины?