Прес-релізи
Інше
Як перевірити право власності на квартиру
Щоб не стати жертвою шахраїв та не втратити нерухоме майно сьогодні можна онлайн отримати посвідчення, що власність належить вам, крім того, можна оформити заборону на вчинення будь-яких дій з нерухомістю.
Сьогодні державний реєстр прав на нерухоме майно доступний для кожного, в ньому зберігаються відомості щодо зареєстрованих прав фізичних та юридичних осіб на нерухомість.
Як скористатися послугою?
Щоб скористатися інформацією, що знаходиться на офіційному сайті Міністерства юстиції України, необхідно мати електронний підпис або бути зареєстрованим в системі BankID.
Для тих, хто погано володіє комп'ютером та не знає як перевірити право власності на квартиру, варто звернутися в центр надання адміністративних послуг за місцем реєстрації, або до приватного/державного нотаріуса. В цьому випадку виписку з реєстру підготує державний реєстратор або нотаріус, вона буде підтвердженням прав власності.
Для громадян що мають електронний підпис або зареєстрованим в системі BankID, можна перевірити інформацію не виходячи з дому, для цього необхідно виконати дії:
- зайти на сайт Міністерства юстиції https://online.minjust.gov.ua/;
- перейти на вкладку «Інформація з реєстрів»;
- в розділі «Майно та обтяження» вибрати «Державний реєстр прав на майно»;
- авторизуватися в системі, використавши електронний підпис або BankID;
- зайти в особистий кабінет, тут можна перевірити право на кожен об'єкт нерухомості, при бажанні написати заяву, яка виключить будь-які дії сторонніх осіб з нерухомістю;
- щоб перевірити право власності, наприклад, на квартиру, необхідно вибрати пункт «Інформація з Реєстру прав на нерухоме майно»;
- далі вказати адресу об'єкта або дані заявника (краще для цього використовувати податковий номер), натиснути кнопку «подати заяву»;
- сплатити послугу (вартість в 2020 році становить 20 грн., без урахування комісії банку на кожен об'єкт, якщо оформляється заборона на дії з нерухомістю, треба налаштувати СМС-повідомлення, а оплата становить 30 грн. за кожен місяць);
- після того як пройде оплата в особистому кабінеті завантажується довідка, що підтверджує право власності на об'єкт, її можна роздрукувати, зберегти на комп'ютері, відправити електронною поштою.
Довідки, отримані онлайн або у державного реєстратора, мають однакову юридичну силу, не потребують додаткових підписів. Вони не тільки підтверджують право власності, але й є офіційним документом при угодах купівлі-продажу.