Прес-релізи
Інше
Динаміка цін на м'ясо
Для українського споживача ціна робить вирішальний вплив на орієнтацію при покупці продуктів харчування. Хоча це не єдиний критерій відбору, він є домінуючим фактором.
Важливі данні щодо споживання українцями м'яса
Для українського споживача ціна робить вирішальний вплив на орієнтацію при покупці продуктів харчування. Хоча це не єдиний критерій відбору, він є домінуючим фактором. В період 2-го кварталу 2020 року український споживач витрачав 27% фінансів на м'ясо та м'ясні продукти. З огляду на те, що на свинину доводиться 53,5% споживання м'яса, частка заявлених витрат на на людину становить не менше як 400 гривень на календарний місяць.
Споживання свинини на душу населення в Україні за останній звітний рік по данним державного статистичного управління, склало 42,1 кг. Заявлені дані що до споживання включають частку не тільки свіжого м'яса, але і м'ясних продуктів, включаючи ковбаси і консерви, в яких представлена свинина, телятина та курятина.
Коливання цінової політики на м'ясо в 2020 році
Динаміка цін на м'ясо відмічає значне зростання споживчих цін у 2020 році і в річному обчисленні відповідає збільшенню виробничих витрат. Ціни на енергоносії, як і на зернові, сприяли їх росту. Збільшення цін на комбікорми, безсумнівно, негативно позначилося на динаміці цін і прибутковості галузі в 2020 році, оскільки комбікорми є значною статтею витрат, на які припадає 62% прямих матеріальних витрат на відгодівлі корів та свиней із середньою ефективністю (на закуповувані корми припадає 43% від загальних витрат),
На зростання ціни комбікорма в основному вплинула ціна на фуражне зерно. Після підвищення його ціни в 2018 році, він знову впав у 2019 році в порівнянні з попереднім, що відбилося на ціні комбікорму.
На початку 2020 року спостерігалося не тільки підвищення цін на свинину та телятину для кінцевих споживачів в роздрібній торгівлі, але також збільшення дохідної частини фермерів, тобто селяни отримували більш високу ціну при продажу худоби на забій. Це компенсувало збільшення витрат на комбікорм, а також витрат, які повинні були бути понесені в зв'язку зі змінами в свинарських фермах. Пік цих цін було досягнуто на початку квітня 2020 року.
Сьогодні ціна на телятину більш стабілізувалась, більш детальніше можна дізнатися - https://cooker.net.ua/catalog/telyatina/. Від виробника її можна купити починаючи від 74 грн за кг (за ребро) та до 281 грн за кг (вирізка).
Ціни на свинину сьогодні
Слід мати на увазі, що свинина, завдяки широко використовуваним механізмам контролю і гігієнічним гарантіям, є одним з безпечних для здоров'я продуктів харчування, необхідних для створення різноманітної, сприятливою для организму дієти, і тому це м'ясо користується популярністю серед населення.
Свинина відіграє важливу роль в харчуванні людини як корисне джерело білка і деяких вітамінів і мінералів. В цілому, недостатнє споживання м'яса може мати негативний вплив на здоров'я зростаючих організмів (дітей і підлітків). М'ясо містить всі незамінні амінокислоти, особливо з точки зору їх використання для створення та оновлення білкових структур в організмі людини.
Для споживачів важливо, щоб залізо з м'яса, особливо свинини, було більш доступним! Наш магазин "Cooker" працює напряму з виробником, тому ми намагаємося робити так, аби м'ясо було доступним по ціні кожній родині! Свинина ціна наразі максимально знижена і становить від 104 грн за кг, в той же час найдорожчим в данному сегменті являється вирізка, та навіть її ціна не перевищує 141 грн за кг.