Життя та Стиль
Суспільство
Розумні годинники і фітнес-трекери: кому та як допомагають ці ґаджети й чи варто купувати їх
Розумні годинники та фітнес-трекери можуть вимірювати пульс, порахувати калорії та кроки, зроблені вами упродовж дня. Кому і як допомагають ці сучасні ґаджети й чи можна довіряти їхнім показниками?
- Здоровий спосіб життя важливіший за схильність: вчені назвали 7 правил профілактики інсульту
- Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» назвав 8 правил профілактики варикозу
- Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» пояснив, чи можна робити вакцинацію при алергії, діабеті чи високому тиску
"У мене цукровий діабет. У годинник вбудований сенсор, що вимірює рівень цукру в крові у режимі 24/7. Показник виводиться відразу на годинник. Це дуже зручно, щоб постійно не виймати телефон", – розповідає журналістка Марія Бунякіна.
Тримає своє здоров'я під контролем і журналіст Едуард Ганішевський. "У мене пару років тому були проблеми зі спиною. Лікар постановила вісім кілометрів на день ходити. Так я можу контролювати відстань", – пояснює свій вибір Едуард.
А ось телеведуча Юлія Глушко у показник калорій на "розумному годиннику" не вірить. "Вірю тільки у кроки і пульс. Наприклад, ми каталися на лижах, і мені відразу показало, скільки ми проїхали кілометрів", – додає вона.
У редактора телеканалу "Україна 24" Влада Грузинського є спортивно-туристичний годинник останньої моделі з функцією вимірювання сатурації. Для Влада це важливо, адже він бігає марафони, плаває і ходить у тренажерний зал.
"Якщо сатурація менше 93-х або 94-х, за протоколами, то це означає, що я взагалі мертвий. Також тут є пульсовая оксиметрія – вона стежать за рівнем кисню у крові. Але я розумію, що тут дуже велика похибка", – ділиться Влад.
Один важливий нюанс: щоб девайс працював коректно, його потрібно правильно налаштувати.
"Обов'язково вказати стать, вагу, ріст і вік, оскільки від цього залежать пульсові зони", – радить спортсменка Тетяна Фісенко.
Виробники ж гарантують, що датчики на фітнес-браслетах і смарт-годинах безпечні для здоров'я, а електронне випромінювання – незначне. Однак повноцінного медичного обстеження вони не замінять.
"При задовільному стані пацієнта, показники швидше за все будуть адекватними. При критичному – не завжди", – стверджує лікар-анестезіолог Сергій Дубров в новинах "Сьогодні" на каналі "Україна".
Якщо ви плануєте придбати "розумний годинник", то майте на увазі, що цінова політика на них, як правило, буває дуже різною. Найдешевші фітнес-браслети коштують триста гривень, а найдорожчі смарт-годинники – півтори тисячі доларів. Але ціна переважно впливає на різноманітність функцій, а не на точність.
Оценка материала:
Розумні годинники і фітнес-трекери: кому та як допомагають ці ґаджети й чи варто купувати їх11.02.2021