НОВОСТИ ДНЯ: Астрономы обнаружили новые частоты из загадочных быстрых радиовсплесков   В Египте раскопали изумрудные рудники времен Древнего Рима  Тираннозавр терроризировал Землю намного больше, чем считалось   Пасхальная корзина за год подорожала на четверть  На початку тижня Україну прогріє до +15°  СБУ начала антитеррористические учения по всей стране  NASA показывает резкое искривление двоичных черных дыр все новости дня
01.03.2021 326

НБУ скоротив перелік системно важливих банків

Національний банк опублікував оновлений перелік системно важливих банків.

Як повідомляється на сайті НБУ, у порівнянні з минулим роком він скоротився з 14 до 13 установ - до переліку не потрапив Кредобанк.

Системно важливими банками в Україні у 2021 році будуть вважатися:

 1. А-Банк;
 2. Альфа-банк;
 3. ОТП банк;
 4. Ощадбанк;
 5. Південний;
 6. Приватбанк;
 7. ПУМБ;
 8. Райффайзен Банк Аваль;
 9. Таскомбанк;
 10. Укргазбанк;
 11. Укрексімбанк;
 12. Укрсиббанк;
 13. Універсал банк.

До них застосовуються підвищені вимоги. Наприклад, додатково до нормативного значення достатності основного капіталу для них передбачено буфер системної важливості (цей показник призупинено через пандемію COVID-19).

По-друге, ці банки зобов’язані розробляти плани відновлення діяльності згідно вимог Національного банку. Такі плани покликані швидко стабілізувати роботу системно важливих установ в умовах кризи.

По-третє, системні банки мають виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) - не більше ніж 20% (для банків, що не є системно важливими його встановлено на рівні 25%).

Після втрати статусу системної важливості, банк має дотримуватися посилених вимог протягом ще 12 місяців.

Станом на 1 березня 2021 року в Україні налічувалося 73 банки.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ скоротив перелік системно важливих банків 5.00 5 1
Бизнес / Финансы и банки
01.03.2021 326
Еще материалы раздела «Финансы и банки»