НОВОСТИ ДНЯ: Украину ждут весенние дожди и тепло   Советник Байдена предупредил Россию о тяжелых последствиях, если Навальный умрет  Основатель Amazon Джефф Безос оставил акционерам последний совет  Экс-президент Эстонии предложил запретить гражданам России въезд в ЕС  Впервые создан эмбрион гибрида человека и обезьяны   Папа Римский призвал предотвратить эскалацию на востоке Украины  В МИД назвали фамилию российского дипломата, которого выдворят из Украинывсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
02.03.2021 705

Викиди вуглекислого газу в 2020 році рекордно знизилися - МЕА

  Світові викиди вуглекислого газу на планеті в минулому році в енергетиці рекордно впали. Вони через пандемію коронавірусу знизилися на 5,8%, що є рекордом з часів Другої світової війни.

Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
"Пандемія коронавірусу і подальша за нею економічна криза вплинули майже на всі аспекти виробництва, поставок і споживання енергії в усьому світі. Так як основний попит на енергію впав майже на 4% в 2020 році, глобальні викиди CO2, пов'язані з енергетикою, скоротилися на 5,8%", - наголошується в документі.
Експерти додали, що зниження викидів вуглекислого газу склало два мільярди тонн. Це відповідає сукупному об'єму викидів ЄС, і прецеденту в історії немає.
У 2020 році істотно знизився попит на нафту і вугілля.
Крім зменшення промислової активності, істотним фактором зниження викидів вуглекислого газу в січні 2020 року стала й тепла погода.
"Потреби в опаленні у великих країнах, таких як США, Німеччина, Велика Британія і Росія, були на 15-20% нижчі, ніж у січні 2019 року", - підкреслили в агентстві.
Також глобальні викиди СО2 знизилися через різке зниження попиту на поїздки. Але, додали в МЕА, "так як перша хвиля пандемії була взята під контроль, а економічна активність зросла до середини року, викиди збільшилися".
"Вони продовжували відновлюватися до кінця року, і в грудні 2020 року глобальні викиди були на 2% вищі, ніж у тому ж місяці роком раніше", - говориться у звіті.

Оценка материала:

5.00 / 1
Викиди вуглекислого газу в 2020 році рекордно знизилися - МЕА 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
02.03.2021 705
Еще материалы раздела «Общество»