Політика
Україна
Cтолтенберг розповів, як НАТО допомагає Україні
НАТО підтримує Україну в умовах агресії з боку РФ не тільки на словах, а й на ділі.
Про це заявив Генсек НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу з главою МЗС України Дмитром Кулебою у вівторок, 13 квітня.
"Що ми бачимо з 2014 року (рік початку російської агресії. - Ред.), так це те, що НАТО надає значну підтримку Україні по-різному. Ми висловили сильну політичну підтримку територіальній цілісності і суверенітету України, союзники і НАТО надають і практичну підтримку, ми допомагаємо будувати інституції у сфері безпеки й оборони, модернізувати Збройні сили. Союзники також надають навчання, участь у спільних навчаннях, а також підтримують іншим чином", - підкреслив Столтенберг.
Генсек Альянсу нагадав, що НАТО і Україна розвинули "сильне партнерство", яке посилилося за останні роки також за допомогою надання Україні спеціального статусу партнера з розширеними можливостями.
"Це важливе партнерство, і воно демонструє цінність, яку НАТО надає партнерству з Україною", - запевнив Столтенберг.
У НАТО є "дуже обмежена кількість партнерів з розширеними можливостями - Швеція, Фінляндія, Грузія, Йорданія і Австралія", зазначив він.
"Тепер і Україна. Це - платформа, щоб і далі зміцнювати наше політичне і практичне співробітництво, працювати разом. Це добре для України, і добре для союзників по Альянсу. Я вітаю оновлені зобов'язання і сильні сигнали важливості тісного партнерства, яке демонструється за допомогою партнерства з розширеними можливостями", - додав Столтенберг.
Генсек НАТО також нагадав про збільшення присутності НАТО в Чорноморському регіоні і в Чорному морі.
"Союзники по НАТО також відповіли збільшенням готовності наших сил, ми також посилили нашу присутність у східній частині Альянсу, у Балтійському регіоні. Все це було зроблено як реакція на агресивні дії Росії щодо України. Це підтримка, яка демонструє не тільки слова, а й справи, і під час зустрічі сьогодні ми також обговорювали, як і далі можемо підсилити наше партнерство і демонструвати підтримку Україні", - резюмував Столтенберг.