Бізнес
Економіка
JP Morgan прогнозує прискорення інфляції до 9% в України в 2021 році
Аналітики J.P. Morgan зберегли свій прогноз зростання економіки України в 2021 році на 5,6%, незважаючи на збереження карантинних обмежень.
Про це йдеться в квітневому коментарі банку, пише агентство Інтерфакс-Україна.
"Ми, як і раніше, вважаємо, що в 2021 році зростання перевищить 5% в основному за рахунок внутрішніх чинників, але також буде підтримуватися зовнішнім попитом... У міру відновлення європейської та світової економіки в другій половині 2021 року український експорт повинен збільшитися в обсязі і сприяти зростанню", - вважають аналітики.
Вони відзначили хороші показники четвертого кварталу минулого року і сильне зростання роздрібних продажів. Споживання буде важливим драйвером зростання і в цьому році, йдеться в коментарі банку.
У J.P. Morgan підкреслили, що серйозне скорочення інвестицій і скорочення запасів були основними негативними факторами зниження ВВП на 4% в минулому році. У поточному році ситуація в цих сферах має покращитися. Аналітики очікують відскок інвестицій майже на 30% після спаду більш ніж на 24% в минулому році і вихід їх на докризовий рівень.
Банк прогнозує, що вакцинація буде просуватися дуже повільно, більше половини населення буде вакциновано приблизно до середини 2022 року. Таким чином, споживчі витрати будуть в основному внутрішніми. Одним з ризиків J.P. Morgan називає можливе серйозне загострення ситуації з COVID-19 або геополітичні події.
Аналітики очікують, що Україна отримає транш від Міжнародного валютного фонду в третьому кварталі, незважаючи на повільне виконання вимог. За їхнім прогнозом, місія МВФ, швидше за все, повернеться в другому кварталі 2021 року.
Що стосується інфляції, то аналітики очікують її зростання до близько 9% до третього кварталу 2021 року і збільшення Нацбанком облікової ставки на 50 базисних пунктів - до 7% на найближчому засіданні. На їхню думку, далі в цьому році облікова ставка досягне 7,5%, а в наступному - 9,5%. У J.P. Morgan вважають, що 2022 рік буде проблемним для НБУ, оскільки для зниження інфляції до 5% будуть потрібні досить високі реальні процентні ставки, особливо з урахуванням очікуваного дефіциту поточного рахунку в порівнянні з великим профіцитом у 2020 році.