НОВОСТИ ДНЯ: В Украину несется новый циклон: где завтра ждать дождей и ветра  Украина планирует запустить в космос семь спутников в течение пяти лет  Найближчим часом провакцинують осіб, що записалися в чергу - Шмигаль  Украина лидирует в выполнении задач для вступления в НАТО, - Таран  Ізраїль назвав умову припинення ударів у відповідь  Погода в Украине: синоптик рассказала, где в ближайшие дни похолодает, а какие регионы накроет циклон  Ракетный корабль России заметили возле украинского побережьявсе новости дня
Политика
Европа
14.04.2021 228

Країни ЄС офіційно домовились про запровадження COVID-паспортів, - Reuters

Країни Європейського Союзу 14 квітня офіційно домовились про запровадження COVID-паспортів (або сертифікатів вакцинації) для подорожей. Це стане кроком до відновлення туризму цього літа.

Про це Reuters повідомили два дипломатичні джерела.

Сертифікати дозволять вакцинованим, тим, хто одужав від COVID-19, або людям з негативними результатами тестів на коронавірус, легше подорожувати в межах ЄС, де обмеження пересування діють вже понад рік.

27 країн-членів ЄС взяли на себе зобов'язання підготуватись до запуску сертифікатів до літа 2021 року, йдеться в документі, схваленому представниками країн.

Європарламент ще має дати згоду на цю пропозицію та узгодити власну позицію щодо цих паспортів пізніше цього місяця. Остаточні переговори між законодавцями, представниками країн та виконавчим органом ЄС, як очікується, розпочнуться у травні.

Угода держав-членів ЄС включає положення проти дискримінації щодо тих, хто не може або не бажає вакцинуватися. Тому замість вакцинації таким людям можна буде робити тести на коронавірус.

Хоча держави-члени планують визнавати лише схвалені у ЄС вакцини, окремі країни можуть також видавати сертифікати, що включають російську вакцину Sputnik або китайську вакцину Sinovac, які дозволені лише на їхній території.

Інші країни ЄС самостійно вирішуватимуть, чи приймати сертифікат з вакциною, не схваленою регуляторними органами блоку.

Оценка материала:

5.00 / 1
Країни ЄС офіційно домовились про запровадження COVID-паспортів, - Reuters 5.00 5 1
Политика / Европа
14.04.2021 228
Еще материалы раздела «Европа»