НОВОСТИ ДНЯ: Самый большой самолет в мире опять взлетел  Загадочные каменные постройки оказались частью древнего культа скотоводов  Костры на Солнце – ключ к большой солнечной тайне  Аномалий не будет: синоптики рассказали, когда в Украину придет настоящая жара  В Украине летом резко подорожают продукты: что больше всего взлетит в цене  Темная материя может скрываться в экзопланетах   Украину накроют грозы: где будет непогодавсе новости дня
Жизнь и Стиль
Личные финансы
16.04.2021 322

В Україні почали продавати ранні овочі

Ціни на молоді овочі шокують українців – 55 гривень за кіло свіжої редиски та стільки ж за кабачки нового врожаю. Близько 50 гривень просять і за молоду картоплю. До того ж не ясно, чи безпечно купувати такі продукти – чи немає в них високого вмісту нітратів. За словами медиків, ТОП-3 найнебезпечніших молодих овочів – саме редис, кабачки і картопля.

Наш Георгій Маринов зробив контрольну закупку редису і молодої картоплі в супермаркеті, а кабачків на ринку. Ціни, до речі, приблизно однакові і в магазині, і «з рук». Овочі він перевірив на «хімію» спеціальним приладом. Результати виявилися такими: магазинні картопля і редис в нормі (до 250 мг нітратів), а ось у кабачків з ринку показник перевищений майже удвічі.

І справа тут, швидше за все, саме у місці покупки. На відміну від супермаркетів, на базарі документи про вміст шкідливих речовин перевіряють лише умовно.

А медики попереджають – без спеціальної обробки овочі з нітратами можуть бути дуже небезпечними.

«Це порушення роботи шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи. Це дійсно токсичні ураження», – говорить терапевтка Мар'яна Селюк у новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

Щоб уберегти здоров'я, лікарі радять утримуватися від покупки домашніх овочів нового врожаю ще як мінімум кілька тижнів.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні почали продавати ранні овочі 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Личные финансы
16.04.2021 322
Еще материалы раздела «Личные финансы»