НОВОСТИ ДНЯ: Самый большой самолет в мире опять взлетел  Загадочные каменные постройки оказались частью древнего культа скотоводов  Костры на Солнце – ключ к большой солнечной тайне  Аномалий не будет: синоптики рассказали, когда в Украину придет настоящая жара  В Украине летом резко подорожают продукты: что больше всего взлетит в цене  Темная материя может скрываться в экзопланетах   Украину накроют грозы: где будет непогодавсе новости дня
Жизнь и Стиль
Личные финансы
16.04.2021 240

Соняшникова олія по 60 гривень і «золоті» яйця: в Україні злетіли ціни на основні продукти

Соняшникова олія по всьому світу подорожчало до максимуму за 10 років. Україна – головний виробник цього продукту, але зростання цін не оминуло й наші магазини. Літр олії продають вже по 60 гривень. Крім того, подорожчали яйця (майже вдвічі за два місяці), м'ясо, молоко, борошно і цукор.

У магазинах покупці скаржаться, що від дорогих яєць доводиться відмовлятися. А замість соняшникової олії люди беруть свинячий жир на ринку.

Причин подорожчання кілька, кажуть фахівці. Наприклад, соняшникова олія злетіла в ціні через неврожай.

«Україна забезпечує половину світового експорту олії. Отже, неврожай в Україні сам по собі спровокував зростання цін», – пояснив економіст Борис Кушнірук.

Неврожай позначився і на вартості інших продуктів. Крім того, вплинула коронакриза. Ці чинники характерні для всього світу. Але в Україні є і свої власні – наприклад, підвищення мінімальної зарплати та тарифів. Фермерам вже довелося підвищити розцінки, але вони все ще запевняють, що працюють у збиток:

«Собівартість виробництва огірків зросла на 33% порівняно з минулим роком», – навів приклад фермер Володимир Метельський.

На деякі продукти ціни зростати вже не будуть, вважають експерти. Так, яйця традиційно подешевшають після Великодня, а вартість овочів і фруктів впаде влітку майже вдвічі – повідомили у новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

А ось цінники на масло, борошно і м'ясо залишаться на високому рівні. Ця продукція може подешевшати тільки після того, як зберуть новий урожай зернових.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
Соняшникова олія по 60 гривень і «золоті» яйця: в Україні злетіли ціни на основні продукти 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Личные финансы
16.04.2021 240
Еще материалы раздела «Личные финансы»