НОВОСТИ ДНЯ: Состояние самых богатых украинцев за год выросло на 40%: кто возглавляет рейтинг Forbes  Perseverance впервые сфотографировал ночное небо на Марсе  Украину в выходные накроют дожди и похолодание, а лето начнется с 12 мая  Пограничники рассказали, куда украинцы едут путешествовать  В Украине могут запустить COVID-сертификаты до 1 июля  В Украину придет настоящая жара, но с дождями: синоптик дал прогноз до конца мая  Украина присоединится к учениям НАТО Defender Europe 21все новости дня
Политика
Украина
29.04.2021 236

Вітренко має намір збільшити транзит газу з Росії

Новопризначений голова Нафтогазу України Юрій Вітренко має намір домагатися збільшення транзиту російського газу за допомогою тиску на Газпром через антимонопольні органи ЄС для перенесення точок продажу російського газу європейським компаніям на кордон Україна - РФ.

Про це він розповів в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна в четвер, 29 квітня.

"Зрозуміло, чому це не хоче робити Газпром, зрозуміло, чому це не хоче робити Кремль, але у Нафтогазу є певні юридичні можливості для того, щоб хоча б скаржитися в європейський антимонопольний орган, щоб він тиснув на Газпром", - сказав він.

Вітренко зазначив, що Газпром починає йти на поступки, коли проти нього починається антимонопольне розслідування.

Глава Нафтогазу додав, що перенесення точок продажу газу на україно-російський кордон дозволить збільшити завантаження української ГТС і знизити ціну газу на українському ринку.

Крім того, Вітренко виступає за тиск на РФ для розблокування експорту середньоазіатського газу в Європу і надання такої можливості експорту незалежним російським видобувачам.

"Є й інші компанії в Росії і Центральній Азії. З економічної точки зору було б доцільно, щоб вони експортували газ, але вони цього не роблять, оскільки Газпром їх не пускає. Контраргумент - російське законодавство не дозволяє. А ми говоримо - немає, вибачте, дозволяє, давайте детально читати законодавство, просто Газпром має бути єдиним експортним каналом. І це можна використати проти Газпрому", - вважає Вітренко.

Оценка материала:

5.00 / 1
Вітренко має намір збільшити транзит газу з Росії 5.00 5 1
Политика / Украина
29.04.2021 236
Еще материалы раздела «Украина»