НОВОСТИ ДНЯ: Миссия на Альфа Центавра: это уже не фантастика  Большой Барьерный риф в опасности из-за изменений климата - ЮНЕСКО  Украинский след в гибели динозавров: версия геологов Шотландии  Украину накроет еще большей жарой: где будет сверхвысокая температура  Самолеты США совершили боевой вылет с иностранного авианосца: названа причина  Байден номинировал експерта по РФ и Украине на должность помощника министра обороны США  Delta-штам коронавірусу вже в Україні. Привезли з Росіївсе новости дня
Политика
Украина
02.05.2021 280

Опублікувана розмова Єрмака з адвокатом Трампа про справу Байдена

Американське видання BuzzFeed опублікувало стенограму розмови ще радника президента України Андрія Єрмака з особистим адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані. Розмова стосувалася справи щодо сина нинішнього президента США Джо Байдена.

Про це йдеться на сайті BuzzFeed.

Як наголошує видання, джерела в Україні, знайомі з цією телефонною розмовою, підтвердили, що стенограма справжня. У руки агентства, цю стенограму передав колишній радник президента Володимира Зеленського Ігор Новіков.

"Сумнозвісний дзвінок, в якому Трамп попросив Зеленського надати йому "послугу" і розслідувати справу Хантера Байдена, стався 25 липня 2019 року і в кінцевому підсумку привів до першого імпічменту екс-президента. Але кампанія тиску на українців почалася всього за три дні до цього, коли Джуліані зателефонував високопоставленому помічникові Зеленського і попросив його сказати українському лідеру, щоб той просто залишив розслідування", - пише BuzzFeed.

Під час розмови Джуліані згадав розслідування відносно сина Джо Байдена Хантера, яким, як він сподівався, займеться новий генеральний прокурор, призначений Зеленським.

"Мені не цікаво, щоб хтось не говорив правду чи перебільшував. Все, що нам потрібно від президента (Зеленського - ред.), це слова: "Я поставлю чесного прокурора, він розслідуватиме (справу Байдена - ред.) та відкопає докази, які існують в цей час"… А потім справу з Байденом потрібно закінчити...", - сказав тоді адвокат Трампа.

Впродовж розмови Джуліані намагався переконати Єрмака вмовити Зеленського сказати потрібні для адміністрації слова. Адвокат Трампа запевняв, що така заява могла б покращити стосунки між Україною та США.

"Якби (Зеленський - ред.) міг зробити своєчасну заяву… яка б дуже добре посприяла. І я думаю, що це дозволило б мені … зробити можливим, поговорити з президентом (Трампом - ред.), щоб побачити, що я можу зробити, аби переконатися, що будь-які непорозуміння залишаються позаду… І, можливо, або навіть я впевнений, що це могло б бути добре для набагато кращих стосунків, коли б ми справді порозумілися", - заявляв Джуліані.

Неясно, чи була розмова Джуліані з Єрмаком включений в розслідування влади США, але він дає уявлення про взаємодії адвоката Трампа з Україною, за його власними словами.

Нагадаємо, нещодавно в США пройшли обшуки у квартирі Руді Джуліані в рамках розслідування його діяльності в Україні, а також його причетності до відставки екс-посла США в Україні Марі Йованович.

Оценка материала:

5.00 / 1
Опублікувана розмова Єрмака з адвокатом Трампа про справу Байдена 5.00 5 1
Политика / Украина
02.05.2021 280
Еще материалы раздела «Украина»