НОВОСТИ ДНЯ: IBM запустила в эксплуатацию первый в Европе коммерческий квантовый компьютер  Знаменитый астероид из золота оказался не тем, чем его считали: заявление ученых  В космос в этом году отправят первый деревянный спутник  Археологи нашли тысячелетнюю ткань викингов  Грози будуть ще кілька днів – потім спека  Украина попала в список лучших стран Европы для туризма  Как устроена Вселенная: ученые обнаружили вращение «усиков галактик»все новости дня
Политика
Украина
06.05.2021 341

Кулеба розповів про переговори з Блінкеном

Глава МЗС України Дмитро Кулеба обговорив співпрацю України і США з держсекретарем Ентоні Блінкеном, який перебуває з робочим візитом в Україні у четвер, 6 травня.

Про що говорили дипломати - повідомляє прес-служба МЗС.

Так, вони обговорили розвиток стратегічного партнерства України і США в політичній та безпековій сферах, зміцнення обороноздатності України в боротьбі проти російської агресії, підтримку США зусиль України в боротьбі з корупцією і зміцнення відкритої конкурентної економіки.

"Сторони приділили особливу увагу шляхам дієвого залучення Сполучених Штатів до дипломатичних зусиль щодо мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту в тісній координації з Німеччиною і Францією як сторонами Нормандського формату. Глави дипломатичних відомств обмінялися думками щодо можливої зустрічі президентів США та РФ і домовилися координувати позиції в підготовці до неї", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Блінкен від імені президента США Джо Байдена підтвердив рішучу підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Він підкреслив, що США готові приєднатися до української ініціативи Кримської платформи і взяти участь в її установчому саміті.

"Дмитро Кулеба та Ентоні Блінкен відзначили, що часткове відведення російських військ від кордону з Україною не знімає загрози подальшого загострення з боку РФ і погодилися з необхідністю в подальшому уважно стежити за діями Росії", - сказано в повідомленні.

Також сторони приділили особливу увагу енергетичній безпеці Європи і України, відзначили спільність позицій за російським проектом Північний потік-2, а також висловили спільну зацікавленість у розвитку співробітництва між Україною та США у сфері енергетики, зокрема водневої.

"Держсекретар підтвердив готовність США і надалі всіляко сприяти зусиллям України щодо впровадження внутрішніх трансформацій для успішної євроатлантичної інтеграції та продовження співпраці нашої держави з МВФ", - повідомляють у МЗС.

Кулеба поінформував главу Держдепу про кроки української влади, спрямованих на забезпечення ефективної діяльності антикорупційних інституцій, незалежності судової системи та прокуратури, деолігархізації ключових секторів української економіки.

"Співрозмовники обговорили подальшу інтеграцію України в НАТО, яка має важливе значення для безпеки Центральної Європи, Чорноморського регіону і євроатлантичного простору в цілому. Глави дипломатії обмінялися думками щодо взаємодії України та США в подоланні ключових глобальних проблем, таких як боротьба з пандемією COVID-19, протидія змінам клімату, захист прав людини", - резюмують у МЗС.

Оценка материала:

5.00 / 1
Кулеба розповів про переговори з Блінкеном 5.00 5 1
Политика / Украина
06.05.2021 341
Еще материалы раздела «Украина»