НОВОСТИ ДНЯ: На Киев надвигается знойная жара до +35  В украинско-американских учениях Sea Breeze-2021 примет участие рекордное количество стран  Рецепт полуничного варення, яке взагалі-то і не вариться  Україна проведе навчання Sea Breeze з рекордною кількістю країн-учасниць  Дарвин ошибался: Половой отбор работает не так, как предполагалось   Синоптик рассказала, когда в Украине отступит жара  В Турции расшифровали уникальные наскальные символы в храме, которому 3 200 летвсе новости дня
Политика
Украина
16.05.2021 194

Україна запустила проект у підтримку незаконно утримуваних у Криму

Міністерство закордонних справ України запускає проект Незламні, спрямований на підтримку незаконно утримуваних Росією політв'язнів у Криму, серед яких українці і кримські татари.

Про це повідомила напередодні прес-служба МЗС.

Зазначається, що проект передбачає серію публікацій ексклюзивних листів політв'язнів, написаних з місць позбавлення волі.

"Підтримка і швидке звільнення українських політв'язнів є пріоритетом діяльності МЗС. Ми починаємо проект Незламні, присвячений нашим громадянам, яких незаконно ув’язнили і утримують в російських в'язницях", - заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

За її словами, завдання проекту - донести історії бранців Кремля, їх переживання і думки, мрії і надії, звернути увагу на системні репресії в окупованому Криму.

"Проект також спрямований на те, щоб світ дізнавався про незламних духом бранців Кремля. Тому що це не єдиний імунітет від тортур і нелюдського поводження в умовах в'язниці. Публічність рятує життя", - сказала Джапарова.

Зазначається, що проект запускається в рамках інформаційної кампанії Вірність собі - не злочин і дата початку кампанії 16 травня є символічною, оскільки в неділю в Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій в 1937-1941 роках.

"Російська Федерація, слідуючи радянському досвіду, розгорнула широкі репресивні кампанії на тимчасово окупованих нею територіях України. Сьогодні Росія продовжує незаконно утримувати за ґратами в окупованому Криму і на території РФ більш як 100 громадян України з політичних мотивів", - сказано в повідомленні МЗС.

У прес-службі додали, що щотижня на сайті і сторінці МЗС в Facebook, а також на ресурсах закордонних дипломатичних установ публікуватимуться листи незаконно утримуваних, в яких вони поділяться своїми історіями і розкажуть про репресії на окупованому півострові.

Оценка материала:

5.00 / 1
Україна запустила проект у підтримку незаконно утримуваних у Криму 5.00 5 1
Политика / Украина
16.05.2021 194
Еще материалы раздела «Украина»