НОВОСТИ ДНЯ: Навколо Путіна є "яструби": експерт оцінив вірогідність заколоту в Кремлі  Путін налаштував усіх проти себе. У Кремлі вже обирають наступника  АЗС України скорегували ціни на автогаз: скільки тепер коштує ним заправитися  А за тиждень - вже літо: якою буде погода в червні  Український салат з капусти "Дністер": додайте цей особливий інгредієнт для суперсмаку  Протикорабельні ракети Harpoon та пускові установки до них уже їдуть до України – Пентагон  В Україну мчить атмосферний фронт: синоптик розказала, як зміниться погодавсе новости дня
08.06.2021 1535

"Січ" серед зірок. Україна зібралася заробити на космосі

Про те, як отримати прибуток від космічних програм думає вже не тільки Ілон Маск і його компанія SpaceX. Всесвіт перестає бути місцем для обраних, незабаром туристичні подорожі навколо планети стануть таким же звичним явищем, як поїздки маршруткою. За це вже готові платити сотні тисяч доларів, як і за інші космічні товари. Наприклад, супутникові знімки. І тут Україна може позмагатися з іншими, маючи унікальні космічні технології.

Через кілька місяців на орбіту виведуть український супутник "Січ". Кажуть, що він допоможе годувати людство і протистояти російській агресії. Кореспонденту "Сьогодні" Андрію Кузакову вдалося потрапити до надсекретної лабораторії, де займаються розробкою космічних апаратів.

КБ "Південне" – легенда космічної галузі. 30 років тому знімальну групи сюди взагалі б не пустили, зараз теж вхід не для всіх, потрібні спеціальні перепустки. Тут чисто, як в операційній, крім того в приміщеннях підтримується спеціальний рівень вологості та температурний режим.

Тут і знаходиться супутник "Січ 2-30", але не той, що полетить на орбіту. На орбіту буде "Січ 2-1". А це його динамічний макет, простіше кажучи, двійник.

"Дані [з такого супутника] можуть бути використані, як в економічній сфері, так і в оборонній сфері", – говорить співробітник КБ Сергій Полунян.

Супутник "Січ-2-1" призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому і ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль, а також для моніторингу параметрів іоносфери Землі.

Крім КБ, в Україні вже є і приватні космічні компанії. Серед їхніх основних клієнтів – фермери. За допомогою супутників, наприклад, можна визначити, чи врожайним буде рік, як взагалі підвищити врожайність і навіть якими будуть ціни на зерно.

"Можна точно виміряти площу певної культури. І якщо ми знаємо, наприклад, скільки було засіяно озимої пшениці по всій по планеті, можна спрогнозувати ціну, якою вона буде на момент збору врожаю", – пояснила співробітниця такої компанії Наталія Боротканич в новинах "Сьогодні" на каналі "Україна".

Оценка материала:

5.00 / 1
"Січ" серед зірок. Україна зібралася заробити на космосі 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
08.06.2021 1535
Еще материалы раздела « Рынки и компании»