НОВОСТИ ДНЯ: Археологи розкопали в Ольвії мармуровий карниз часів Римської імперії та ритуальне поховання  Астрономи зафіксували, як чорна діра «з’їдає» зірку  Маск про перший туристичний космічний політ: Екіпаж почувається добре  Холодные дожди, морозы и резкие перепады: появился детальный прогноз на октябрь 2021  Данілов заявив, що російська паспортизація на сході України сповільнилась  Україні прогнозують «циклонічну елегію» і різке похолодання  Много дождей и порывистый ветер: прогноз погоды в Украине на выходные, 18-19 сентябрявсе новости дня
14.06.2021 314

Зло у вишиванці – все одно зло: трагедія української інтелігенції

Геннадій Друзенко: Насправді плівки генерала Кондратюка (більш відомі як "плівки Медведчука" чи "плівки Бігуса") – це судний день для української інтелігенції. Вона настільки довго і наполегливо плекала ідентичність коштом етичності, що тепер не може оговтатись від того, яке лайно ховалось під вишиванкою, яку вона так натхненно оспівувала. І за інерцією ця сама інтелігенція досі виправдовує негідника тільки тому, що він – "свій".

"Сучий син, але свій сучий син" – погана максима для тих, хто претендує бути совістю і розумом нації. Олександр Доній слушно наголошує, що єдиний шанс перемогти для слабших – це мати за собою моральну правду. Саме завдякі моральній перевазі української справи українство стало вибором для багатьох, хто не був етнічним українцем: від Липинського і Фітільова до Жизневського і Нігояна.

Втративши моральну перевагу у нашій борні проти русского мира, в якому "ніщо не правда і все можливе", в якому "русские бабы еще нарожають", ми виймаємо наріжний камінь з української справи. Без моральної переваги вона просто розсипається і перетворюється на "техас мають грабувати техасці". От тільки як відомо техаська вольниця тривала недовго...

Звичайно, я не сподіваюсь, що Оксана Забужко перепросить українців за "хакнутий мозок" чи Євген Бистрицький визнає, що "на всякого мудреця досить простоти" – і просте етичне чуття більшості українців виявилось вірнішим дороговказом за всі мудрагельства його сліпих та зарозумілих поводирів.

Мені цікаво, чи тисячі щирих і назагал розумних "бійців ідеологічного фронту" ім. Петра Олексійовича, яким нічого не платили з партійної каси, а просто переконали, що "або Порошенко або Путін", знайдуть в собі мужність визнати свою помилку...

Українській інтелігенції на часі пригадати мудрі слова одного зі своїх найкращих представників Бориса Антоненка-Давидовича: «зло, навіть під українським національним прапором, виголошене українською мовою, все ж лишається злом…».

Зацикленість на національній ідентичності зіграла з українською інтелігенцією злий жарт. Виявилось, що під вишиванками може чудово ховатись моральний розклад та абсолютна безпринципнцість. Час повертати в політику мораль. Час боротись не тільки за своє, а за етичну вищість цього свого перед чужим. Час повертати на прапор моральну правду української справи. Але це апріорі неможливо, доки українська інтелегенція не визнає, що 2019 вона помилилась...

Для цього не потрібно посипати голову попелом чи рвати на собі волосся – достатньо просто припинити виправдовувати того, хто прикриваючись патріотичними гаслами цинічно торгував Україною.

Але доки цього не відбулось, мені з українською інтелігенцією не по дорозі. Бо в моїй системі цінностей свій "сучин син" насамперед "сучиний син". Ба більше, з свого більший попит...

Автор: Геннадій Друзенко, правник, публіцист та громадський активіст

Оценка материала:

5.00 / 1
Зло у вишиванці – все одно зло: трагедія української інтелігенції 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
14.06.2021 314
Еще колонки: Колонки / Блоги
 • Перекос: почему вакцинированы те, кто тяжело не болеет, а те, кто болеет тяжело – не вакцинированы? Перекос: почему вакцинированы те, кто тяжело не болеет, а те, кто болеет тяжело – не вакцинированы?

  Ольга Голубовская, доктор медицинских наук: Столько антинаучного бреда, сколько было задекламировано с начала пандемии на самом высоком уровне, трудно себе представить. Начиная от «коллективного иммунитета» и заканчивая «антитела не играют роли в иммунитете от коронавируса». Дальше – больше.

 • Аномально дорогой. Газовый кризис в Европе – пикантный сигнал для Зеленского и Шмыгаля Аномально дорогой. Газовый кризис в Европе – пикантный сигнал для Зеленского и Шмыгаля

  Сергей Лямец, журналист: За сутки (13-14 сентября) цена газа в Европе побила пять исторических рекордов и взлетела выше $800 за тыс куб м (это цена ближайшего октябрьского фьючерса на спотовый индекс TTF на газ на бирже ICE Futures). За следующие два дня – преодолела отметку $900. C начала года стоимость газа на споте в Европе выросла более, чем на 200%.

 • Вопрос зрелости: «Они обязаны завалить всё к чёртовой бабушке и накрыть медным тазиком» Вопрос зрелости: «Они обязаны завалить всё к чёртовой бабушке и накрыть медным тазиком»

  Александр Новохатский, политический аналитик: Структура сегодняшнего аппарата правления, который применяет «команда недорослей» очень напоминает подходы «старых маразматиков». Тут очень ярко подтверждается поговорка – «шо старе, шо мале – обидва не при розумі». По внешнему виду молодёжъ, действует в лучших образчиках логики людей со старческой деменцией.

 • Пол-литра вдребезги? Как мы проигрываем вакцинацию Пол-литра вдребезги? Как мы проигрываем вакцинацию

  Семен Есилевский: Многие уже наверное слышали про новую зраду: в ноябре заканчивается срок годности нескольких миллионов доз вакцины астразенека, завезенных в Украину. Использовать их до ноября не получится чисто физически, поэтому все они, фактически, уже выброшены на помойку.

 • Плач по Панджшерским львам Плач по Панджшерским львам

  Илья Куса: Всего какая-то неделя понадобилась талибам, чтобы разбить основные силы Панджшерского сопротивления и рассеять их по округе, захватив последнюю "неприступную" провинцию, вместе с городом Базарак и мавзолеем Ахмада Шаха Масуда. Фронт сопротивления просуществовал в виде некого подобия мятежной вольницы всего месяц. Теперь они разбежались по горам и ущельям, откуда, скорее всего, продолжат портить жизнь талибам, но уже в гораздо меньших масштабах. О чём нам говорит поражение панджшерцев?