НОВОСТИ ДНЯ: Ватикан впервые раскрыл количество собственного имущества в мире  Ученые нашли место на Земле, где нет ни одного живого организма  Детектор гравитационных волн на Луне может открыть новую физику   В ОАЭ при раскопках нашли монеты Александра Македонского  Черные дыры превращают Вселенную в зал кривых зеркал   Ночью стало светло как днем: в Норвегии рухнул огромный метеорит  Литве не хватает колючей проволоки для забора с Беларусью - поможет Эстониявсе новости дня
Политика
Украина
16.06.2021 228

США і ЄС стурбовані ходом судової реформи в Україні

Посольство США і представництво Євросоюзу в Україні наголосили на важливості незалежних комісій з відбору чиновників для судової системи і закликали Верховну Раду узгодити відповідні законопроекти з рекомендаціями "венеціанки".

Про це сказано в заяві диппредставництв США і ЄС у середу, 16 червня.

Однією з найважливіших передумов успіху судової реформи та боротьби з корупцією є роль незалежних експертів, призначених міжнародними партнерами України, у комісіях, які вибирають і перевіряють посадових осіб для судової системи та антикорупційних установ України.

"Незалежні експерти загрожують тим, хто виграє від наявної системи і прагне зберегти контроль над важелями влади в Україні. Україна довела успішність такої моделі реформ, яка забезпечує, що комісії служать українському народові, а не корисливим інтересам тих, хто прагне його контролювати", - сказано в заяві.

При цьому Венеціанська комісія вважає надання міжнародним членам комісій переважного голосу в разі рівного розподілу голосів після повторного голосування прийнятним з точки зору національного суверенітету. ЄС і США закликали узгодити поточні законопроекти, у тому числі про Вищу кваліфікаційну комісію суддів України (ВККС), які зараз перебувають у Верховній Раді, з рекомендаціями Венеціанської комісії до їхнього другого й остаточного читання.

"Ми вважаємо, що незалежні експерти в складі відбіркових комісій дозволять досягти змін, які стануть найбільш фундаментальним оновленням судової влади України за час незалежності країни. Залучення незалежних експертів відповідає міжнародним стандартам: їхня роль є тимчасовою (але вирішальною) і виправдана надзвичайними обставинами історичного шансу, отриманого Україною, зробити рішучий крок до свого призначення як сучасної європейської держави. Щоб це призначення реалізувалося, ми, як друзі України, підтримуємо керівництво України і просимо його діяти з політичною мужністю. Ми закликаємо його під час обговорення про майбутнє подумати про прагнення українського народу", - додали в диппредставництвах.

Оценка материала:

5.00 / 1
США і ЄС стурбовані ходом судової реформи в Україні 5.00 5 1
Политика / Украина
16.06.2021 228
Еще материалы раздела «Украина»