НОВОСТИ ДНЯ: Ватикан впервые раскрыл количество собственного имущества в мире  Ученые нашли место на Земле, где нет ни одного живого организма  Детектор гравитационных волн на Луне может открыть новую физику   В ОАЭ при раскопках нашли монеты Александра Македонского  Черные дыры превращают Вселенную в зал кривых зеркал   Ночью стало светло как днем: в Норвегии рухнул огромный метеорит  Литве не хватает колючей проволоки для забора с Беларусью - поможет Эстониявсе новости дня
23.06.2021 435

"А що – то ви по нам там на горизонті стріляли? Серйозно?"

Борис Бабін, юрист-міжнародник: Стисло щодо сьогоднішнього "попереджувального обстрілу" російськими "прикордонниками" та заявленого "бомбомітання" літаком Чорноморського флоту РФ по курсу корабля Royal Navy на південь від Севастополя.

Адже наразі Великобританія відкидає цей інцидент у частині застосування зброї, та каже що згаданий росіянами есмінець пройшов територіальним морем України, та що англійські військові нічого надзвичайного не помітили.

"As is routine, Russian vessels shadowed her passage and she was made aware of training exercises in her wider vicinity," кажуть британці. Типу "а що – то ви по нам там на горизонті стріляли? Серйозно?"

У минулому році за подібних обставин британський корабель Dragon так саме проходячи біля Севастополя просто заявив російським "прикордонникам" з їх істеричними вимогами "негайно залишити води" що їх "дуже погано чути".

Але тоді обійшлися "без фугасів".

У морському праві є така річ як право мирного проходу.

Тому навіть якщо б есмінець Defender дійсно зайшов для проходу у територіальне море РФ, а не в окуповане РФ територіальне море України чи у прилеглу зону України, то він мав право це робити, а ось права на відкриття вогню, без як мінімум спроб "несилового видворення" росіяне все одно не мали б.

_119056041_finalmap

До речі, за усі роки холодної війни випадків застосування СРСР бойової зброї проти кораблів держав НАТО в рамках будь-яких інцидентів не пам'ятаю узагалі, були провокації, штовханина, але не "фугаски".

Це або сталося вперше, або офіційно заявляється росіянами уперше. А отже росіяне у своїй улюбленій грі у "божевільного" явно та свідомо перестаралися. Адже очевидно що есмінець Великобританії, прикладом би не пішов на таран російських прикордонників, якщо б ті мали сміливість не нібито кудись стріляти (знаючи, що відповіді не буде), а прикладом перекрити курс своїм плавзасобом.

Звісно цей обстріл (чи заяви про обстріл) не міг бути збоєм виконавця, такі речі без погодження із верхівкою режиму РФ неможливі. Крім того після інциденту одразу пішла сформована хвиля роспропаганди та навіть виклик МЗС РФ британського морського аташе. Зімпровізувати таке за дві години сучасна РФ фізично нездатна.

Реакція Великобританії тут звісно буде прогнозованою. Та комплексною.

Але чи буде хоч якась системна реакція України, ну крім рутинних заяв МЗС?

Окупант уперше з 2018 року проводить з Криму пряму силову операцію або заявляє про її проведення. Чим демонструє готовність переступати не тільки через суверенітет України, але й держав НАТО.

Тактична мета агресора зрозуміла – налякати, спробувати зірвати навчання "See-Breeze-2021"

Це вже не дзвіночок, а корабельний ревун.

Чи хтось його почує?

Нагадаю що з 2018 року (!!!), прикладом, морські питання не виносилися на РНБОУ. Дійсно, а навіщо.

Краще, прикладом, складати довжелезні нагородні списки до 25-річчя Конституції та готуватися до "урочистих святкувань"

Фото наці, які спробували відбомбитися фугасками по есмінцю Royal Navy біля Тріполі у 1941 році додаю суто до пригортання уваги.

Та й що із цими безславними ублюдками стало далі – нагадувати не буду.

204718608_10226165863591080_8112892847454210904_n

"It takes the Navy three years to build a ship. It will take three hundred years to build a new tradition"

Andrew Cunningham, 1st Viscount Cunningham of Hyndhope

29.05.1941

Автор: Борис Бабін, громадський діяч, доктор юридичних наук

Оценка материала:

5.00 / 1
"А що – то ви по нам там на горизонті стріляли? Серйозно?" 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
23.06.2021 435
Еще колонки: Колонки / Блоги
 • Дилемма русских и россиян. И почему русских Украины надо беречь Дилемма русских и россиян. И почему русских Украины надо беречь

  Алексей Копытько: Вчера официальный сайт РПЦ перепечатал статью первого заместителя председателя Синодального отдела по взаимоотношениям Церкви с обществом и СМИ А.В. Щипкова (ранее она вышла в «Независимой газете»), в которой творчески переосмысливается недавний опус Путина. Т.е., официальный церковный пропагандист на официальном церковном сайте публикует де-факто официальную трактовку церкви. И сейчас эта трактовка будет прокачиваться среди паствы, как уже прокачивается в армии.

 • Сучасна геополітика: фантазії на тему "а що думають китайці?" Сучасна геополітика: фантазії на тему "а що думають китайці?"

  Сергій Корсунський, дипломат: Приємно, що у країні з’явилося сила-силенна фахівців з питань енергетичної безпеки і тепер всі точно знають, як і що треба було робити з Північним потоком-2. Дай Бог ім творчих успіхів.

 • Не готовы к Realpolitik: Украине нужно адаптироваться под новые реалии Не готовы к Realpolitik: Украине нужно адаптироваться под новые реалии

  Илья Куса: Вангую, что скоро будут кричать, что Байден всех слил, и предал Украину, а при Трампе такого не было, и вообще, почему мы до сих пор не в НАТО. История с "Северным потоком-2" заканчивается в лучших традициях международной Realpolitik, которая осталась для нас непостижимой.

 • Может ли быть безопасной массовая вакцинация против Covid-19? Может ли быть безопасной массовая вакцинация против Covid-19?

  Андрей Волянский, доктор медицинских наук: В течение 10 дней мой медицинский центр проводит вакцинацию Comirnaty (Pfizer/Nbiotech) и Coronаvac (Sinovac). Специально выдержал эту паузу, чтобы не писать на эмоциях.

 • «Повторю то, что говорил уже много раз. Украине все равно на каком языке ее любят» «Повторю то, что говорил уже много раз. Украине все равно на каком языке ее любят»

  Ей безразлично, на каком языке говорят те, кто защищает ее, воюет за нее, умирает за нее. Если татарин, русский, еврей, венгр – да кто угодно, хоть китаец, хоть нигериец, считает себя украинцем, работает во благо Украины, вкладывает в нее свои силы, ум и душу, то и она привечает своих детей, вне зависимости от цвета, веры или языка. Ей все равно, на каком языке договариваются те, кто обворовывает ее, или те, кто в нее стреляет. Даже если они говорят на чистом украинском – они ее враги.