НОВОСТИ ДНЯ: COVID-сертифікати: які і для чого  Учені знайшли у США людські сліди, яким понад 20 тисяч років  Австрія в ООН закликала світ відмовитися від роботів-убивць  Хорватія не каратиме своїх генералів, яких Боснія звинувачує у воєнних злочинах  Четверта COVID-хвиля в Україні спаде наприкінці року - вчені  NASA опубликовало новую подборку «музыки космоса»  Холоднее, чем ноябрь и декабрь. Синоптик дал прогноз погоды на октябрь в Украиневсе новости дня
13.07.2021 219

НБУ зобов'язав повідомляти реальні ставки за усіма споживчими кредитами

Національний банк України встановив нові Правила розрахунку небанківськими фінансовими установами загальної вартості кредиту для споживача. Документ зобов'язує повідомляти реальну річну процентну ставку.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Як зазначається в повідомленні, передбачено внесення змін до редакції договорів з метою спрощення їхнього розуміння споживачем.

Небанківські фінансові установи мають до 14 серпня 2021 року унормувати свою діяльність відповідно до вимог постанови НБУ. Це дозволить гармонізувати Правила з чинним законодавством України.

У НБУ нагадують, що банки застосовують такі ж підходи до розрахунку ключових показників вартості споживчого кредиту з червня 2017 року. Отже, всі кредитодавці будуть застосовувати єдині підходи до розрахунку загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит.

"Уніфікація забезпечить належний захист прав споживачів фінансових послуг під час користування послугою споживчого кредиту", - йдеться в повідомленні.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ зобов'язав повідомляти реальні ставки за усіма споживчими кредитами 5.00 5 1
Бизнес / Финансы и банки
13.07.2021 219
Еще материалы раздела «Финансы и банки»