14.07.2021 211

Нацбанк зняв частину валютних обмежень для бізнесу

Національний банк України дозволив юридичним особам і фізичним особам-підприємцям купувати іноземну валюту в межах ліміту в 100 тисяч євро (в еквіваленті) в день без наявності підстав і зобов'язань і без подання в банк підтверджуючих документів.

Рішення діятиме з 20 липня, повідомлено на сайті регулятора в середу, 14 липня.

"Зняття вимоги на купівлю валюти під зобов'язання є нашим пріоритетом у частині продовження валютної лібералізації. Ситуація в економіці і на фінансових ринках зараз є стабільною, тому ми продовжуємо пом'якшувати обмеження. Ми вирішили скасовувати цю вимогу поступово. Це дозволить оцінити вплив кожного такого кроку з лібералізації на стан ринку", - сказав заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

За оцінками центробанку, поточне ослаблення обмежень істотно не впливатиме на функціонування валютного ринку України. Водночас воно розширить можливості бізнесу управляти ризиками і ліквідністю.

Наступні кроки в напряму до повного зняття вимоги на купівлю валюти під зобов'язання традиційно здійснюватимуть після того, як проаналізують ситуацію на внутрішніх і зовнішніх ринках, стан фінансової стабільності тощо, а також якщо буде сприятливою ситуація на валютному ринку, додали в НБУ.

Нагадаємо, закон Про валюту і валютні операції, який замінив декрет Кабміну від 1993 року про валютний контроль, набрав чинності 7 лютого 2019 року. Нова система валютного регулювання, яку затверджено постановами Нацбанку, передбачає низку послаблень на валютному ринку.

Оценка материала:

5.00 / 1
Нацбанк зняв частину валютних обмежень для бізнесу 5.00 5 1
Бизнес / Финансы и банки
14.07.2021 211
Еще материалы раздела «Финансы и банки»