Прес-релізи
Інше
Реєстрація РРО: від подання заяви до отримання послуги
Щоб мати змогу використовувати фіскальний касовий апарат у закладах харчування, торгівлі або у сфері обслуговування, потрібно отримати дозвіл від Державної податкової служби. Цю процедуру можна легко зробити за допомогою сервісу Дія, надавши відповідні документи в електронному вигляді.
Як подати заяву
Кожна юридична або фізична особа-підприємець може звернутися до Головного або міжрегіонального управління ДПС у м. Київ та області з метою отримання дозволу на використання касового апарату. Зробити це можна особисто або за допомогою уповноваженого представника. Для зручності заява про реєстрацію РРО може надаватися в електронному вигляді через особистий кабінет на сайті Державної податкової служби. Обов'язковою умовою для входу в особистий кабінет є наявність електронного підпису.
Умови надання послуги
Зареєструвати можна тільки ті реєстратори розрахункових операцій, модифікації яких занесені до Державного реєстру. Не підлягають реєстрації апарати з вичерпаним строком служби.
Після схвалення заяви кожному РРО надається 10-розрядний числовий фіскальний номер, зафіксований в інформаційно-телекомунікаційній системі ДПС.
Дана послуга є безкоштовною процедурою. Строк її здійснення дорівнює 5 робочим дням.
Коли можлива відмова
Підприємець може отримати відмову у наданні послуги на наступних підставах:
● РРО має статус викраденого;
● апарат не включено до Державного реєстру;
● суб'єкта господарювання не зареєстровано у Єдиному державному реєстрі;
● відсутність договору між суб’єктом господарювання та ЦСО;
● наявність попередньої реєстрації касового апарату;
● на момент реєстрації дана модель РРО виключена з Державного реєстру;
● апарат не може застосовуватися у сфері, яка зазначена у заяві;
● невідповідність місця знаходження, де використовується РРО, з адресою, яка зазначена в обліку контролюючих органів.
Суб'єкт господарювання може оскаржити відмову, якщо він вважає її незаконною чи безпідставною. Для цього сам підприємець або його представник може подати скаргу до наступних органів:
● Державна податкова служба. Заяву слід подавати не пізніше 1 місяця з дати прийняття рішення. У рідких випадках цей строк може бути подовжено до 45 діб.
● Органи вищого рівня. Строк подачі заяви дорівнює 10 календарним дням.
● Окружний адміністративний суд. Термін звернення складає пів року.
В разі виникнення необхідності скасування реєстрації РРО, треба подати заяву до податкової служби за місцем реєстрації касового апарату та розпломбувати його у ЦСО.