НОВОСТИ ДНЯ: Схожі на зореліт: Hubble показав три галактики у сузір'ї Фенікс  Ткаченко: До кремлівської пропаганди потрібно ставитися, як до інформаційної інфекції  Солнечно и прохладно. Синоптики рассказали, какой будет весна в 2022 году  Уряд погодив подання на ратифікацію угоди з Британією про кредитування ВМС України  "Удар Нептуна". У Середземному морі почалися військові навчання НАТО  В Україну йде відлига  Збройні Сили України збільшили на 11 тисяч осіб – Резніковвсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
30.08.2021 1546

У Туреччині археологи розкопали будинки віком 5,5 тисячі років

Археологи виявили на сході Туреччини, у кургані Арслантепе, що за 7 кілометрів від Малатьї, рештки чотирьох будинків, яким 5,5 тисячі років.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на телеканал T24.

«Ми знайшли деякі речі, наприклад, металеву голку, бісер, предмет, схожий на рогатку. Вважаємо, що ці будинки відносяться до 3600–3700 років до н. Це 5 тисяч 500 років тому. Точно знаємо дату, бо про це свідчить керамічне оздоблення, також ми вже зробили вуглецевий аналіз», - розповіли науковці.

Розкопки триватимуть у напрямку внутрішньої частини будинків. Науковці сподіваються на нові знахідки.

Курган Арслантепе відомий тим, що тут виявлено свідчення історичних процесів від пізнього халколіту до пізнього хетського періоду.

Тут перебували представники багатьох цивілізацій - від хетської до римської та візантійської доби.

Він був внесений до Постійного списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Туреччині археологи розкопали будинки віком 5,5 тисячі років 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
30.08.2021 1546
Еще материалы раздела «Общество»