НОВИНИ ДНЯ: По Воронежу завдано ракетного удару: росіяни бідкаються на перебої зі світлом і водою  Приходить відчуття полегшення: 3 знаки зодіаку відчують щастя, якого давно не відчували, вже після 10 грудня  Мирна угода щодо України стає дедалі ближчою — The Washington Post  Путін уже хоче не лише Донбас, а й "Новоросію" — Портников про нову загрозу для України  Трамп підштовхує Київ до миру, заявляючи про "неминучу поразку", - The Wall Street Journal  У Києві - дощ, на сході - мокрий сніг: якою буде погода в Україні 10 грудня  Тепло зникне: синоптикиня розповіла, коли Україну накриє холодний фронтвсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
03.09.2021 2585

У Меджибізькому замку археологи знайшли дві князівські печатки ХІІ століття

У Меджибізькому замку на Хмельниччині археологи виявили дві князівські печатки, що датують ХІІ ст.

1630587014-415_03.09.21

Про це кореспондентові Укрінформу розповів директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець.

«У нас шостий рік тривають реставраційні роботи, і перед тим, як передати майданчик для реставрації, проводимо археологічні дослідження. Цього року ми копаємо саме там, де знаходилися укріплення періоду Київської Русі – це укріплення літописного граду Межибоже. Ми знайшли там дві печатки, а загалом їх уже шість. Вони однакові й належать князю Ярославу Ізяславовичу, а це середина-друга половина ХІІ ст. Вони свідчать про інтенсивну переписку між Меджибожем і Києвом, де був великим київським князем Ярослав Ізяславович», - зазначив Погорілець.

За його словами, печатки виготовлені зі свинцю і ними скріплювалися грамоти, які князі писали один одному.

«Такі печатки виконували дві функції. Вони були замість підпису князя та надавали можливість розкрити сувій, не пошкодивши печатку, тобто забезпечували достовірність інформації, що передавалася в листі», - додав директор заповідника.

Наразі вже провели попередню консервацію печаток і найближчим часом вони експонуватимуться для відвідувачів заповідника.

Як повідомляв Укрінформ, раніше на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» археологи також знайшли свинцеву печатку ХІІ ст.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Меджибізькому замку археологи знайшли дві князівські печатки ХІІ століття 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
03.09.2021 2585
Еще материалы раздела «Суспільство»