НОВИНИ ДНЯ: У Зеленського відреагували на пропозицію РФ розділити Україну  Зеленський розповів, як Україна повертатиме Крим  Ідеальний рецепт на Новий рік 2025: як засолити будь-яку рибу за 15 хвилин  Перші дослідження ґрунту з темного боку Місяця розкрили нові факти  Удари ЗСУ вглиб Росії: експерт назвав цілі ракет ATACMS  Бойові дії в Україні можуть припинитися 2025-го: деталі від The Economist  Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнтвсі новини дня
Політика
Світ
06.09.2021 1232

У Чорногорії - протести через інтронізацію сербського митрополита

У чорногорському Цетинє - історичній столиці - сотні людей продерлися крізь поліцейське оточення і спорудили на під'їздах до міста барикади на знак протесту проти проведення в Цетинському монастирі інтронізації митрополита Чорногорсько-Приморського Іоанникія.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє DW.

Заворушення розпочалися в першій половині дня суботи. Інтронізація Іоанникія була запланована на ранок 5 вересня.

Протестувальники скандували «Це не Сербія!» і «Хай живе Чорногорія!».

За даними місцевих ЗМІ, демонстранти хочуть перешкодити відвідин міста Предстоятеля СПЦ патріарха Порфирія. Інтронізація Іоанникія спровокувала ескалацію етнічних заворушень у Чорногорії, яка здобула незалежність від Сербії в 2006 році.

Президент Чорногорії Міло Джуканович приєднався до протестувальників.

Станом на ранок неділі патріарх СПЦ Порфирій і митрополит Іоанникій таки прибули до Цетинського монастиря на вертольоті з достатньою поліцейською охороною, оскільки всі дороги до Цетинє перекриті демонстрантами.

Сам обряд інтронізації митрополита розпочався. Підходи до монастиря перекриті великими силами чорногорської поліції.

Вчора ввечері недалеко від Цетинє в нинішній столиці Чорногорії - Подгориці - біля храму Воскресіння Христового тисячі людей вітали сербського патріарха Порфирія, який прибув на інтронізацію митрополита Іоанникія. Там же відбувся й урочистий концерт.

Як відомо, після останніх виборів у серпні 2020 року в Чорногорії до влади прийшли просербські сили, хоча і в коаліції з прочерногорськими лібералами та «зеленими».

Новий уряд скасував спірний закон про свободу віросповідання, ініційований президентом країни Міло Джукановичем. Згідно з ним, у держвласність мало б бути передано все церковне майно. Проти цього закону виступила СПЦ - найбільша конфесія Чорногорії.

Учасники нинішньої панівної коаліції також звинувачують очільника держави Міло Джукановича в корупції, зв'язках із мафією і нападах на критиків влади.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Чорногорії - протести через інтронізацію сербського митрополита 5.00 5 1
Політика / Світ
06.09.2021 1232
Еще материалы раздела «Світ»