НОВОСТИ ДНЯ: Україна перейде на зимовий час в останню неділю жовтня  Телескоп NASA показав «яблучну» туманність у сузір’ї Лисички  Китайський зонд на Марсі відновив зв'язок із Землею  Синоптики прогнозируют Новый год без снега и с морозом до -15°  Імунолог розповіла, як ревакцинуватися після російського «Спутника»  Росії не варто боятися приєднання України до НАТО – Столтенберг  На выходных в Украину придет похолодание: прогноз погоды на 23-24 октябрявсе новости дня
Бизнес
Экономика
15.09.2021 132

ВВП України за січень-липень зріс на 2,1%

За розрахунками Міністерства економіки ВВП України за сім місяців 2021 року збільшився на 2,1% проти падіння на 6,1% у 2020 році.

Про це йдеться у публікації відомства.

У липні майже всі основні види економічної діяльності, окрім оптової торгівлі, продемонстрували зростання. Це спричинено послабленням карантинних обмежень, більш оптимістичними настроями бізнесу та ефектом низької бази порівняння торік.

Водночас, кажуть у відомстві, говорити про "постковідне" відновлення економіки ще зарано.

Так, у січні-липні 2021 року індекс виробництва збільшився на 1,3% (проти падіння на 6,6% торік). ВВП зріс на 2,1% проти падіння на 6,1% торік.

Позитивну динаміку економіки стимулювала промисловість внаслідок сприятливої кон’юнктури на зовнішніх сировинних ринках. Також сприяло продовження відновлення попиту на продукцію галузі та пристосування до складних умов функціонування.

Ризиками для прогнозу зростання ВВП за підсумками року на рівні близько 4% лишаються можливі нові карантинні обмеження через штами коронавірусу.

Також загрозами є кон’юнктури на ключових для експорту сировинних ринках на тлі поширення коронавірусу, загострення політичних і економічних відносин між окремими країнами, посилення неплатоспроможності суб’єктів економічної діяльності.

Мінекономіки зауважує ризики від повноцінного запуску "Північного потоку – 2", що може позначитися на суттєвому відхиленні очікуваних значень показників транзиту.

Оценка материала:

5.00 / 1
ВВП України за січень-липень зріс на 2,1% 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
15.09.2021 132
Еще материалы раздела «Экономика»