НОВОСТИ ДНЯ: Україна перейде на зимовий час в останню неділю жовтня  Телескоп NASA показав пульсар у сузір'ї Цефея  Біля Рівного знайшли ритуальне поховання, якому близько 5000 років  Какие звуки слышны на Марсе: данные Perseverance  Погода в Украине дважды изменится до конца октября: Диденко озвучила прогноз  Под Киевом обнаружили стоянки древних людей, которым больше 10 тысяч лет  Ізраїль і Південна Корея випускатимуть бойові безпілотники нового поколіннявсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
17.09.2021 2004

В Україні планують оновити правила транскрипції і транслітерації алфавіту

В Україні планують оновити правила транскрипції і транслітерації алфавіту. 

file

Робота над цим почнеться вже у цьому році.

Про це заявила в коментарі РБК-Україна голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська, йдеться у матеріалі "Вбивство кирилиці". Чи потрібен Україні перехід на латинський алфавіт".

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов заявив про те, що країні необхідно позбутися кирилиці. Втім, за словами Демської, Національна комісія зі стандартів державної мови не розглядала питання переходу на латиницю і найближчим часом не планує.

У той же час, до кінця року комісія почне роботу над новими правилами транскрипції і транслітерації з українського алфавіту, їх не змінювали з 2010 року, зазначила голова комісії в коментарі РБК-Україна.

Це стосується, наприклад, латинського відображення географічних назв та iмен в закордонних паспортах.Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні планують оновити правила транскрипції і транслітерації алфавіту 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
17.09.2021 2004
Еще материалы раздела «Общество»